^

Program na dziś: Ulysses

Tomasz Wołkowski

24 grudnia 2018

Ulysses to płatny program do pisania. Właściwie program to za mało powiedziane, jest to potężne narzędzie do pisania. Kto raz się zaznajomi z programem, nie będzie chciał innej aplikacji do tworzenia tekstów.

Program Ulysses można pobrać z App Store. Wprawdzie pobranie programu jest darmowe, jednak aby korzystać z narzędzia musimy opłacić abonament, który płacimy do końca użytkowania programu. Miesięczna kwota abonamentu nie jest duża, bo to jedyne 17,99 zł. Rocznie wychodzi kwota 139,99 zł. Jednak, gdy sobie pomyślimy, że kiedyś za kwotę ponad 300 zł mieliśmy dożywotnio program dla siebie, to nie może dziwić fakt, że abonament pozwala zarobić więcej twórcom tego programu.

Ulysses i jego możliwości

Ulysses daje możliwość katalogowania tekstów, pisania w Markdown. Co oznacza pisanie w Markdown? Jest to olbrzymia pomoc w pisaniu, jeśli ktoś prowadzi np swojego bloga. Z Ulysses’a można wyeksportować tekst od razu do np WordPressa i od razu można opublikować wpis na stronie. Nie musimy się martwić zgodnością z językiem HTML. Większość markupów znajdziemy po prawej stronie u góry w zakładce oznaczonej takim symbolem: „A|”.


Aplikacja jest bardzo prosto i przejrzysta, jej minimalistyczny interfejs urzeka swoją prostotą. Za tą prostotą kryje się potęga tego narzędzia. Nie ma absolutnie żadnych „czynników” rozpraszających. Wszystko co potrzebujemy do pisania mamy przed sobą i tylko to, nic więcej. Napisany tekst możemy wyeksportować do formatu PDF lub ePub. Program można synchronizować przez iCloud, jeśli posiadamy program na dwóch komputerach.

Program oczywiście posiada wersję jasną i ciemną, ale w tej chwili to już nie jest jakąś nowością. Tym bardziej, że większość programów firm trzecich, stara się dopasować swoje aplikacje do wyglądu najnowszego systemu macOS Mojave.
Zapoznajcie się proszę w krótkim filmie, z najważniejszymi funkcjami Ulysses’a.

Dzisiaj przedstawiłem płatny program. Jutro zapraszam do przeczytania tekstu, w którym zaproponuję Wam darmową alternatywę dobrego programu do pisania.

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy