^
Steve Wozniak w Polsce na zaproszenie PFN

Steve Wozniak przyjeżdża do Polski!

Jaromir Kopp

24 listopada 2018

Każdy fan Apple musi znać tę postać, a użytkownik przez szacunek powinien. To on zaprojektował pierwszy komputer Apple i to zarówno od strony sprzętowej, jak i programowej. Wcześniej również budował Blue Boxy, które z Jobsem próbowali nielegalnie sprzedawać. Nie wiadomo jak potoczyłyby się losy Apple, gdyby nie wypadek samolotu pilotowanego przez Steve, który wyłączył go z aktywnej pracy w firmie na dłuższy czas.

Steve Wozniak przyjeżdża do Polski 27 listopada

Przyjazd organizuje Polska Fundacja Narodowa. Spotkanie z założycielem Apple o polskich korzeniach zostało już potwierdzone przez samego Wozniaka na jego profilu twitterowym.


Impreza jest organizowana w ramach projektu 100×100 mającego za cel promowanie Polski za granicą. Biorą w nim udział postacie o światowej sławie, do których bez wątpienia zalicza się Steve Wozniak urodzony w rodzinie emigrantów z Polski.
Spotkanie odbędzie się 27 listopada 2018 w Warszawie (Biurowiec Senator, Bielańska 12) o godzinie 18.00.


Niestety w PFN ciężko znaleźć więcej informacji na ten temat. Zapowiedź spotkania została ogłoszona dopiero wczoraj.
Trochę to smutne, że taka okazja znów może zostać zmarnowana przez pośpieszne i chaotyczne działania fundacji. Dotąd na jej stronach WWW nie sposób znaleźć informacji o tym wydarzeniu. A mielibyśmy się czym pochwalić, przed Wozniakiem. Mamy Apple Muzeum Polska, mamy wspaniałą kolekcję Pawła z appleclub.pl (Wrocław) i mamy fanów, którzy pamiętają, jak to się wszystko zaczynało.
Pozostaje się cieszyć, że Wozniak znów odwiedzi Polskę i sprawia mu to radość, a kilka nowych osób dowie się, że Apple ma również polskie korzenie.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. zychar

  Ja będę

 2. Sebastian

  Ja bym pojechal ale ku..czemu dzien wczesniej info?

  • Jaromir Kopp

   Trzy dni…