^

1 urodziny Apple Muzeum. Zapraszamy na spotkanie

Przemysław Marczyński

1 czerwca 2018

Apple Muzeum to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Co ja mówię… na mapie Europy! Do odwiedzenia tego muzeum zachęcam nie tylko fanów Apple, ale każdego kto interesuje się technologią. Jacek Łupina zgromadził jedną z największych w Europie kolekcji urządzeń związanych z firmą Apple. Już w niedzielę zbliża się niesamowita okazja do spotkania z wieloma ciekawymi osobami i cofnięcia się w czasie… do początków ery komputerów.
Apple Muzeum obchodzi swoje pierwsze urodziny i z tej okazji przygotowano wiele ciekawych atrakcji związanych z tym wydarzeniem. Oddaję głos Jackowi Łupinie, założycielowi tego klimatycznego miejsca.

Jacek o Spotkaniu Urodzinowym Apple Muzeum

To już rok mija od otwarcia Apple Muzeum Polska. 3 czerwca o godzinie 12 będzie impreza z tej właśnie okazji. Zapraszamy wszystkich fanów Apple, tych zakochanych w nowinkach z Cupertino i tych co z sentymentem wspominają swoje pierwsze przygody z Macintoshem w latach 90 tych. Nawet jeśli już odwiedziliście kiedyś jedyne w Polsce Apple Muzeum, warto wpaść 3 czerwca. Czeka Was sporo atrakcji retro oraz nowa aranżacja i setupy. Jeśli wiecie kto to jest KATOD i jesteście jego fanami – to również czeka Was niespodzianka. Odsłonimy i zaprezentujemy nasz nowy wyjątkowy eksponat oraz podsumujemy ten miniony i szalony rok. Zobaczycie też filmik i opowieść o pewnej kasecie magnetofonowej nagranej przez Apple, oraz bardzo ciekawe przezroczyste akrylowe prototypy Apple //e oraz Macintosha 512 zbudowane przez Pawła Wroneckiego z http://appleclub.pl .
apple-muzeum
Odbędzie się również premierowa projekcja filmów “Introduction to Desktop Publishing & Presentations” oraz ”Macintosh Fundamentals 2.0″ z unikalnymi niepublikowanymi nigdzie deweloperskimi materiałami promocyjnymi Macintosha, na laserowych dyskach wydanych przez Apple w 1989 roku. Jednym z najważniejszych dla nas punktów tej uroczystości będzie pierwsze uruchomienie legendy Apple, która po dwóch miesiącach prac konserwatorskich została naprawiona i przywrócona do życia. Będzie również konkurs z tekturową nagrodą, tort, badminton oraz garden party, na którym przeprowadzimy kwestę na rzecz komputerów, które czekają na naprawę i renowację. Wejście do muzeum od godziny 12, goście, którzy przybedą wcześniej będą mogli zaczekać na uroczyste otwarcie na wygodnych kanapach w ogrodzie na tarasie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Gdzie i kiedy odbędzie się impreza

Urodziny Apple Muzeum odbędą się w tą niedzielę – 03.06.2016. Wejście od godziny 12:00. W swoich nawigacjach musicie wprowadzić adres: 05-504 Łoś, Ogrodowa 17. Wstęp wolny.
Mój Mac Magazyn jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia. Apple Muzeum wspierają również MyApple, ThinkApple oraz iMagazine.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Sebastian

    No super pisac o imprezie dwa dni przed terminem

  2. Apple muzeum polska

    Lepiej przed niż po 🙂 Ilość miejsc jest ograniczona. Na naszym profilu informujemy o tych przygotowaniach od dawna, zapraszamy do jego śledzenia. Sebastian jeszcze zdążysz przyjechać na imprezę, będzie do późnego popołudnia. Dziękujemy drużynie Mój Mac Magazyn za wsparcie sponsorskie i medialne i do zobaczenia na wielkim święcie retro Apple, NeXT i Macintosha!