^
Mapy Apple tworzone na piechotę

Mapy Apple tworzone na piechotę

Jaromir Kopp

15 października 2018

Tym razem nie chodzi o szybkość, z jaką udoskonalane są mapy Apple, zwłaszcza w naszym kraju. Nie jest to tempo, które można uznać za zadowalające, zwłaszcza w świetle funkcji, których u nas mapy Apple nie posiadają. Wygląda na to, że dysproporcje mogą się jeszcze zwiększyć. Mapy Apple tworzone na piechotę mogą oznaczać tylko ich większą precyzję. Niestety jeszcze długo nie u nas.

Mapy Apple tworzone na piechotę przez ludzi z dziwnymi plecakami

Właśnie mężczyznę z plecakiem wyposażonym w kamery i skanery przyłapał w San Francisco jeden z czytelników macrumors.com. https://www.macrumors.com/2018/10/12/apple-maps-san-francisco-survey-on-foot/?utm_campaign=cupertinonews&utm_medium=email&utm_source=cupertinonews_45
Zdjęcia, które wykonał, można zobaczyć na Twitterze.


Jak widać z plecaka, wystają maszty z kamerami wyposażonymi w obiektywy „rybie oko” oraz trzy skanery umieszczone pod różnymi kątami, które tworzą makietę 3D przemieszczanych przestrzeni. Takie skanery i zestawy kamer są zazwyczaj w wersji bardziej rozbudowanej, instalowane na samochodach, których Apple też ma sporo. Jednak wg informacji podawanych przez Apple, na razie jeżdżą głównie po USA i po Wielkiej Brytanii.

iOS 12 i przebudowane mapy

Przebudowane, ale tylko w kilku zakątkach świata. Apple rozpoczął budowanie map samodzielnie na bazie informacji zdobytych z urządzeń użytkowników, którzy włączyli opcje „udoskonalania map” oraz z własnej floty samochodów skanujących. Teraz doszły do tego dane zdobywanie na piechotę, przez osobników z dziwnymi plecakami. Ciekawe czy doczekamy się tego w Polsce.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Mateusz

  Pod różnymi KĄTAMI 😉

  • Jaromir Kopp

   Ups… pewnie myślałem o przelewie 😉

 2. Tomasz

  W Polsce niedługo aktualizacja streetview – samochody google znowu śmigają. A my się cieszymy że złapano jednego kolesia… na piechotę… w stanach…
  Żałosne 🙁

  • Jaromir Kopp

   Od czasu jak mnie google po lesie przeczołgał zdecydowanie częściej i z lepszym efektem korzystam z Apple Maps. Jednak co do powolnego rozwoju to racja, przecież sam o tym napisałem.

 3. KK

  Dobrze ,że nadążamy się cieszyc przy takim nawale wiadomości