PayU właśnie pochwaliło się pierwszymi powszechnie dostępnymi serwisami, w których można używać Apple Pay. Co bardzo interesujące w awangardzie Apple Pay znalazły się serwisy prowadzące zbiórki i niosące pomoc.

Apple Pay w PayU od września

Oto fragment oficjalnego komunikatu PayU:

Wprowadzając Apple Pay do naszej oferty, mieliśmy dwa cele. Z jednej strony chodziło o zapewnienie maksymalnej wygody wszystkim użytkownikom końcowym, którzy mają możliwość skorzystania z całego spektrum szybkich i bezpiecznych metod płatności, z drugiej — dostarczenie najnowocześniejszych płatności mobilnych naszym partnerom. Nie mamy wątpliwości, że płatność Apple Pay zostanie bardzo dobrze przyjęta przez konsumentów w Polsce – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, Poland Country Manager w PayU.

Płatności mobilne w słusznym celu

Płatność Apple Pay jest dostępna w ofercie PayU od końca września br. i sukcesywnie wdrażają ją kolejne sklepy i serwisy internetowe. Pierwszymi miejscami w sieci, gdzie już można przetestować cyfrowy portfel, są serwisy Siepomaga.pl oraz RatujemyZwierzaki.pl.

Osobiście postanowiłem sprawdzić działanie Apple Pay w PayU na stronie RatujemyZwierzaki.pl. Jak być może wiecie, pod opieką mam 4 pieski, więc temat zwierzaków jest mi bliski.

Wszystko odbyło się zgodnie z tym, jak to opisywaliśmy w lipcowym Mój Mac Magazynie. Ponieważ nie mam MacBooka z Touch ID, potwierdzenia płatności dokonałem za pomocą zegarka (można też oczywiście za pomocą iPhone’a). Procedura trwała chwilę, ale nie dłużej niż akceptowanie zgód na przetwarzanie danych i regulaminów.

Apple Pay potwierdzanie platności z MacBooka na Apple Watch

Zdecydowanie warto polecić tę metodę płatności w internecie!

Może Cię zainteresować: