Kolejny raz Apple udowodnił, że koszula szyta na miarę jest najlepsza. Nie tylko testy teoretyczne, ale i praktyczne pokazują, że znów iPhone nie ma sobie równych. iPhone Xs kontra Samsung Galaxy Note 9 w teście ładowania aplikacji.

Geekbench, Speedometer, a teraz test uruchamiania aplikacji

W „teoretycznym” teście wydajności Geekbench 4 Samsung Galaxy Note 9 nadal jest wolniejszy lub tylko ciut szybszy od iPhone X. Jednak musi uznać wyższość iPhona Xs. To miarodajny test, ale niekoniecznie odzwierciedlający szybkość w codziennym użyciu. Pokazuje możliwości procesora, ale nie całości urządzenia.

Geekbench: zestawienie iPhone’ówzestawienie Androfonów

Co innego Speedometer. To test wydajności JavaScript w przeglądarce. Wydajność JavaScript ma bezpośrednie przełożenie na komfort pracy z większością stron WWW. O tym, jak szybki jest iPhone Xs i jak deklasuje iMac Pro, już pisałem.

Phone Buff też testuje

Test polega na uruchamianiu aplikacji. Najpierw pierwsze uruchomienie (załadownie) każdego z programów, a w drugim cyklu kolejne wywołanie aplikacji już uruchomionych. Test obejmuje również czas obsługi interfejsu, a w kilku przypadkach czas otwierania dokumentu w programie. Interesująca jest forma testu. Użyto do tego automatu, dzięki czemu na wynik testu nie ma wpływu czas reakcji testującego.

Jak widać dwa razy więcej pamięci RAM w Samsungu, niż w iPhone niewiele daje, jeżeli system nie jest zoptymalizowany, a aplikacje muszą zachować zgodność z archaicznymi wersjami Androida.

Warto jeszcze wspomnieć, że w tych zadaniach niewielką lub rzadną rolę odgrywa najważniejsza część układu A12: Neural Engine. Jego czas jeszcze nadejdzie.

Oto jak przebiegał test:

Może Cię zainteresować: