^
iPhone znów zawstydza Samsunga, czyli iPhone Xs kontra Samsung Galaxy Note 9

iPhone znów zawstydza Samsunga, czyli iPhone Xs kontra Samsung Galaxy Note 9

Jaromir Kopp

30 września 2018

Kolejny raz Apple udowodnił, że koszula szyta na miarę jest najlepsza. Nie tylko testy teoretyczne, ale i praktyczne pokazują, że znów iPhone nie ma sobie równych. iPhone Xs kontra Samsung Galaxy Note 9 w teście ładowania aplikacji.

Geekbench, Speedometer, a teraz test uruchamiania aplikacji

W „teoretycznym” teście wydajności Geekbench 4 Samsung Galaxy Note 9 nadal jest wolniejszy lub tylko ciut szybszy od iPhone X. Jednak musi uznać wyższość iPhona Xs. To miarodajny test, ale niekoniecznie odzwierciedlający szybkość w codziennym użyciu. Pokazuje możliwości procesora, ale nie całości urządzenia.
Geekbench: zestawienie iPhone’ówzestawienie Androfonów
Co innego Speedometer. To test wydajności JavaScript w przeglądarce. Wydajność JavaScript ma bezpośrednie przełożenie na komfort pracy z większością stron WWW. O tym, jak szybki jest iPhone Xs i jak deklasuje iMac Pro, już pisałem.

Phone Buff też testuje

Test polega na uruchamianiu aplikacji. Najpierw pierwsze uruchomienie (załadownie) każdego z programów, a w drugim cyklu kolejne wywołanie aplikacji już uruchomionych. Test obejmuje również czas obsługi interfejsu, a w kilku przypadkach czas otwierania dokumentu w programie. Interesująca jest forma testu. Użyto do tego automatu, dzięki czemu na wynik testu nie ma wpływu czas reakcji testującego.
Jak widać dwa razy więcej pamięci RAM w Samsungu, niż w iPhone niewiele daje, jeżeli system nie jest zoptymalizowany, a aplikacje muszą zachować zgodność z archaicznymi wersjami Androida.
Warto jeszcze wspomnieć, że w tych zadaniach niewielką lub rzadną rolę odgrywa najważniejsza część układu A12: Neural Engine. Jego czas jeszcze nadejdzie.
Oto jak przebiegał test:

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Piotr

  Proponuje zacząć pisanie od słownika ortograficznego.Zreszta i tak stek bzdur wiec mniejsza z tym:)

  • Jaromir Kopp

   Bardzo konkretny komentarz. Gratuluję!

 2. Aziem

  Korekta obywatelska: żadną

 3. fff

  A teraz porównajmy co możemy zrobić na Note, a co możemy zrobić na iPhonie… Funkcjonalność przez pół w cenie x 2 🙂 Wolę poczekać ten ułamek sek dłużej 🙂 No i Note można naładować;) youtube.com/watch?v=J_lRJuQtBmc

 4. da

  pcmag.com/news/364116/iphone-xs-crushes-x-in-lte-speeds-but-still-falls-short-of trochę słabo jak na tak drogi telefon…