Na wybór operatora, z którego usług korzystamy mam wpływ wiele czynników. Najważniejszy jest zasięg i sprawność działania w lokalizacjach, w których korzystamy z sieci najczęściej, dalej zakres usług i ich ceny. Jednak również istotna jest kwestia, czy iPhone’y sprzedawane w ramach oferty operatora posiadają blokadę SIM-lock.

iPhone’y w Orange bez SIM-locka

Niestety zdjęcie blokady samodzielnie w sposób niemający wpływu na bezpieczeństwo jest niemożliwe. Należy skorzystać z oferty operatora, który jak np. Orange pobierał za to opłaty lub firmy, która dzięki swoim „wtyczkom” potrafi zdjąć blokadę oficjalną drogą, przez serwery Apple.

Na szczęście od soboty 29 września 2018 iPhone’y oferowane w sieci Orange nie mają już blokady SIM. To nie koniec dobrych wieści. Blokada zostanie też zdjęta z iPhone’ów będących już na rynku.

Każdy z iPhone’ów kupionych w sieci Orange, który jeszcze posiada SIM-locka, zostanie automatycznie odblokowany. Starsze modele (przed iPhone 5) będą wymagały do tego podpięcia do komputera z iTunes, nowsze wystarczy, że wejdą w zasięg Wi-Fi.

Dajcie znać, czy to rzeczywiście u Was działa — mój iPhone z Orange nie ma już blokady, ponieważ został wymieniony na nowy egzemplarz w serwisie.

Źródło: biuroprasowe.orange.pl

Może Cię zainteresować: