Wygląda na to, że klienci PKO Bank Polski już niedługo doczekają się uruchomienia tej tak pożądanej przez użytkowników sprzętu Apple usługi. Apple Pay w PKO BP był zapowiadany od premiery, jednak tradycyjnie nie podano dokładnego terminu jego uruchomienia. Teraz wiemy, że technicznie bank już jest gotowy. Przy okazji wydało się, że Garmin Pay również czeka rychła premiera w PKO BP.

Mamy regulamin Apple Pay w PKO BP

Regulamin Apple Pay w PKO Bank Polski z Garmin Pay

Co prawda jest to na razie „kopia” regulaminu z Garmin Pay, ale świadczy to o technicznej gotowości i trwających zaawansowanych testach finalnych. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że równolegle PKO Bank Polski wdraża również zapowiadaną usługę płatności Garmin Pay.

Regulamin pojawił się przy próbie dodania karty debetowej Visa. Jeżeli próbujecie dodać kartę Master, regulamin może się nie pojawić. Tak samo się działo przed uruchomieniem Apple Pay w innych bankach. Nie oznacza to, że Master nie będzie obsługiwany w dniu premiery. Po prostu ich system działa inaczej.

Choć większość zapowiedzi podawała, jako możliwy termin wprowadzenia Apple Pay w PKO BP jesień, to wygląda na to, że ogromny sukces tej metody płatności zmobilizował bank do szybszej premiery.

PKO BP podaje koniec roku jako termin uruchomienia

Dlaczego Apple Pay jest wygodne i przede wszystkim bezpieczne, jak płacić, jak dodawać karty, na jakich urządzeniach Apple Pay działa dowiesz się z lipcowego Mój Mac Magazynu, którego lekturę gorąco polecam!

Dziękuję Michał za „cynk”!

Może Cię zainteresować: