W Apple Maps coś się dzieje… w Kalifornii i to nie całej, a tylko w zatoce. Pisaliśmy o tym jakiś czas temu. Apple przechodzi na własne dane zdobywane m.in. za pomocą naszych iPhone’ów. Jednak wygląda na to, że i w Polsce zaczyna przybywać punktów na mapach. Mam wrażenie, że ostatnio w kilku miastach pojawiły się przystanki komunikacji publicznej. Czy może znów skarcicie mnie za brak spostrzegawczości?

Poznań, Warszawa, Kraków Apple Maps

W marcu tego roku w mapach Apple pojawiły się masowo stacje różnych systemów rowerów miejskich. Za jednym zamachem Apple dodał rowery publiczne w 175 miastach z 36 krajów w tym Polski. Niestety możemy jedynie skorzystać z lokalizacji tych miejsc. Brak informacji o ilości rowerów.

Teraz kolega Michał zwrócił mi uwagę, że na Apple Maps pojawiły się informacje o przystankach komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, metro).

Przystanki w Apple Maps

Poza adresem i nazwą przystanku w informacjach znajdziemy numer infolinii dla pasażerów oraz adres witryny przewoźnika. Czasem mogą pojawić się również zdjęcia z innych źródeł, jeżeli przystanek jest w pobliżu jakiegoś ważnego miejsca.

Linie tras tramwajowych są dokładnie wrysowane nawet w miastach, gdzie nie ma jeszcze przystanków (np. niestety Wrocław).

Tak jak w przypadku rowerów miejskich poza lokalizacją i ew. nazwą przystanku nie mamy zbyt wielu pożytków z tej informacji. Jednak to już jest pewien postęp.

Korki lepiej oznaczone

Dopiero dziś zauważyłem również, że mapy wyraźnie pokazują pasy, których dotyczą korki i utrudnienia. Kreska oznaczająca kolorem „spowolnienie” ruchu jest umieszczona po odpowiednio po lewej lub prawej stronie. To być może już jest od dawna, ale wybaczcie – ja poruszam się głównie rowerem lub koleją.

Wpisujcie miasta!

Może Cię zainteresować: