^

Sennheiser poprawia jakość nagrywanego dźwięku iPhone'em

Przemysław Marczyński

7 sierpnia 2018

Memory Mic to nowy mikrofon Sennheiser’a dedykowany telefonom z iOS i Android. Niemiecki producent sprzętu audio oddaje mobilnym twórcom wideo ciekawe urządzenie pozwalające wprowadzić całkiem nową jakość dźwięku w filmowych produkcjach kręconych telefonem.
Ogromnym atutem Memory Mic jest praca tego mikrofonu bez żadnych kabli. Wystarczy wpiąć go w ubranie, uruchomić odpowiednią aplikację i mamy gotowe studio nagrań pozwalające rejestrować dźwięk na naszym iPhonie. Mikrofon łączy się z telefonem przy udziale Bluetooth dając nam swobodę podczas występu przed kamerą.

Długi czas pracy na baterii

Mikrofon Sennheisera pozwala pracować na jednym ładowaniu aż 4 godziny. To czas który w zupełności wystarczy do nagrania materiału na vlog czy przygotowanie relacji z targów. Żeby naładować do pełna baterię litowo-polimerową będziemy musieli poświęcić dwie godziny. Co ważne, wykonamy to praktycznie z każdego naszego urządzenia ponieważ Memory Mic wyposażono w złącze USB. W czasie pierwszej godziny nasza bateria osiągnie moc 70%.

Dla vlogerów

Sennheiser oddaje vlogerom bardzo ciekawe akcesorium pomagające w stworzeniu jeszcze lepszej jakości filmów. Dźwięk jest niewątpliwie jednym z kluczowych elementów materiału filmowego i trudno dziś sobie wyobrazić przygotowywanie produkcji filmowych w niskiej jakości audio (i mówię tu z własnego doświadczenia i problemów jakie ten temat mi przysporzył w pierwszych filmach). Dla Sennheisera nie jest to pierwszy produkt skierowany na użytkowników smartphone’ów. Warto w tym miejscu wspomnieć chociażby o mikrofonie HANDMIC Digital który opisywaliśmy na łamach Mój Mac.
MemoryMic-sennheiser
W wielu przypadkach iPhone doskonale sprawdzi się jako narzędzie do rejestracji filmów. W czerwcowym wydaniu Mój Mac Magazyn był to temat przewodni całego numeru (pobierz za darmo). Jedynym słabym ogniwem telefonu jest jednak nagrywanie dźwięku „na odległość” podczas kręcenia filmów. Lukę tą świetnie wypełnia Sennheiser ze swoim Memory Mic.
W Polsce mikrofon będzie dostępny w połowie sierpnia w cenie 859 zł. Aplikacja na iOS można pobrać za darmo.
Anglojęzyczna witryna Memory Mic – sennheiser.com/memory-mic

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy