^
sennheiser-handymic-digital

Sennheiser HANDMIC Digital – mikrofon do iPhone’a

Przemysław Marczyński

23 października 2017

Sennheiser HANDMIC Digital to wyjątkowy mikrofon, który możemy podłączyć bezpośrednio do iPhone’a lub iPad’a. Dzięki dołączonemu w zestawie dwumetrowemu przewodowi ze złączem Lightning beż żadnych przejściówek możemy korzystać z mikrofonu i iPhone’a jako rejestratora dźwięku.

Co w zestawie Sennheiser HANDMIC Digital

Handmic-digital
W pudełku znajdziemy mikrofon i dwa przewody do jego podłączenia. Jeden z końcówką Lightning (iPhone i iPad), drugi z Micro USB. Mamy tu również stojak i uchwyt mikrofonowy. Uchwyt możemy zamontować na dowolnym statywie lub połączyć go z dołączoną podstawką. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z mikrofonu i nagrywać chociażby podcasty bez konieczności trzymania go w ręce. Aby chronić mikrofon podczas podroży mamy specjalny pokrowiec.

 

Wyjmujemy z pudełka

Zobaczcie jak prezentuje się nowy mikrofon od Sennheiser’a.

Pierwsze wrażenie

Pierwsze odczucie po wyjęciu zestawu z pudełka to myśl, że Sennheiser stworzył wysokiej jakości sprzęt. Mikrofon w swojej konstrukcji jest bardzo solidny, dość masywny i dobrze wykonany. Rozczarowuje nieco dołączona podstawka, która jest konkretnym kawałkiem blachy. Chociaż spełnia swoje zadanie jako stojaka bez zarzutu, to jej wygląd nie przekonał mnie do siebie. Nie mniej jednak mikrofon zamontowany w tym uchwycie jest „nie do ruszenia”. Zapominam jednak o tym szybko, bo dla mnie HANDMIC Digital ma być mikrofonem reporterskim. A w tej kategorii wydaje się nie mieć sobie równych.

Mikrofon idealny do wywiadów

Po dwóch tygodniach sprawdzania urządzenia „w terenie” śmiało mogę powiedzieć, że jest to sprzęt wart uwagi dla wszystkich potrzebujących mikrofonu reporterskiego. Kardioidalna charakterystyka daje pewność, że nagrywany dźwięk będzie pochodził z jednego kierunku – frontowej części mikrofonu. Taki typ mikrofonu minimalizuje zakłócenia jakie mogą pojawić się w tle. HANDMIC Digital doskonale radzi sobie w trudnych warunkach. Jego kapsuła od środka wyłożona jest gąbką co chroni przed szumami i pozwala pracować na powietrzu w wietrzny czas.
handmic

Mikrofon działa z iPhonem…

MetaRecorder
… oraz komputerami Mac i Windows. Do pracy z iOS dodano aplikację Apogee MetaRecorder, która ma prosty interfejs, a jednocześnie daje możliwość rejestracji w częstotliwości próbkowania 96 kHz/24 bity. Apogee nie można odmówić doświadczenia w tworzeniu aplikacji, dlatego czuć tutaj profesjonalne podejście do produkcji. Co ważne po podłączeniu mikrofonu odblokowywane są wszystkie, funkcje które normalnie wymagają zakupu płatnej aplikacji.

Tutaj możecie zobaczyć jak ten sprzęt radzi sobie w ręku dwulatka 🙂

Strona Sennheiser HANDMIC Digital: http://sennheiser.pl/o/handmic-digital
Cena: 1099,00 zł

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy