Posłuchaj to, co Twoi przyjaciele i znajomi. Od poniedziałku w Apple Music zaczął pojawiać się nowi miks. Dziś pojawił się i u mnie w polskiej wersji językowej: Friends Mix, czyli Przyjaciele miks.

Znajomi słuchają

Uwaga: tu znajdziesz poradnik jak dodawać znajomych w Apple Music i jak zarządzać profilem!

Do tej pory w dziale „Dla ciebie” można było podejrzeć albumy słuchane przez osoby dodane do „obserwowanych” w Apple Music. Jest to całkiem sympatyczne, bo pozwala zweryfikować, czy zaciekły fan metalu, od czasu do czasu nie słucha utworów „Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze”. Pozwalało też na odkrywanie nowych muzycznych ciekawostek.

Przyjaciele miks w iOS

Z „Przyjaciele miks” będzie to jeszcze łatwiejsze

W Zakładce „Dla ciebie” na górze ekranu pojawi się miks utworów słuchanych przez znajomych. Wybór to tej listy będzie aktualizowany co jakiś czas, prawdopodobnie w każdy poniedziałek. Jak każdy miks przygotowany przez Apple Music, możemy odtworzyć go w całości, przeglądać, odtwarzać dowolne utwory i podobnie dodawać je do biblioteki i ulubionych.

Przyjaciele miks w Apple Music w Safari

Ten drobiazg może w znaczący sposób wpłynąć na atrakcyjność „socjalną” Apple Music. Już możliwość zobaczenia, które albumy są słuchane przez obserwowanych znajomych, była interesująca. Jednak gotowa i aktualizowana playlista z utworów znajomych znacznie ułatwia poznanie muzycznych upodobań znajomych. To, że utwory są na niej wymieszane wg nieznanego algorytmu i nie jesteśmy skazani na słuchanie „ciurkiem” muzyki odpowiadającej gustowi jednego z obserwowanych, jeszcze bardziej ją uatrakcyjnia.

Lista „Przyjaciele miks” dostępna jest na smartfonie, w iTunes oraz w przeglądarce WWW, gdzie po zalogowaniu Apple ID możemy ją odtwarzać. Listę można też udostępniać tak jak utwory czy albumy.

Uwaga: Przyjaciele miks nie jest jeszcze oficjalnie wdrożone i może pojawiać się i znikać zależnie od konta Apple ID. 

Może Cię zainteresować: