Wybierz Strona

Przyjaciele miks w Apple Music wkracza do Polski

Przyjaciele miks w Apple Music wkracza do Polski

  • 0
  • 08.08.2018
Jaromir Kopp

Posłuchaj to, co Twoi przyjaciele i znajomi. Od poniedziałku w Apple Music zaczął pojawiać się nowi miks. Dziś pojawił się i u mnie w polskiej wersji językowej: Friends Mix, czyli Przyjaciele miks.

Znajomi słuchają

Uwaga: tu znajdziesz poradnik jak dodawać znajomych w Apple Music i jak zarządzać profilem!
Do tej pory w dziale „Dla ciebie” można było podejrzeć albumy słuchane przez osoby dodane do „obserwowanych” w Apple Music. Jest to całkiem sympatyczne, bo pozwala zweryfikować, czy zaciekły fan metalu, od czasu do czasu nie słucha utworów „Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze”. Pozwalało też na odkrywanie nowych muzycznych ciekawostek.
Przyjaciele miks w iOS

Z „Przyjaciele miks” będzie to jeszcze łatwiejsze

W Zakładce „Dla ciebie” na górze ekranu pojawi się miks utworów słuchanych przez znajomych. Wybór to tej listy będzie aktualizowany co jakiś czas, prawdopodobnie w każdy poniedziałek. Jak każdy miks przygotowany przez Apple Music, możemy odtworzyć go w całości, przeglądać, odtwarzać dowolne utwory i podobnie dodawać je do biblioteki i ulubionych.
Przyjaciele miks w Apple Music w Safari
Ten drobiazg może w znaczący sposób wpłynąć na atrakcyjność „socjalną” Apple Music. Już możliwość zobaczenia, które albumy są słuchane przez obserwowanych znajomych, była interesująca. Jednak gotowa i aktualizowana playlista z utworów znajomych znacznie ułatwia poznanie muzycznych upodobań znajomych. To, że utwory są na niej wymieszane wg nieznanego algorytmu i nie jesteśmy skazani na słuchanie „ciurkiem” muzyki odpowiadającej gustowi jednego z obserwowanych, jeszcze bardziej ją uatrakcyjnia.
Lista „Przyjaciele miks” dostępna jest na smartfonie, w iTunes oraz w przeglądarce WWW, gdzie po zalogowaniu Apple ID możemy ją odtwarzać. Listę można też udostępniać tak jak utwory czy albumy.
Uwaga: Przyjaciele miks nie jest jeszcze oficjalnie wdrożone i może pojawiać się i znikać zależnie od konta Apple ID. 

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!