^
Apple Pay

Apple Pay w kolejnych bankach

Przemysław Marczyński

8 sierpnia 2018

Na liście banków wspierających Apple Pay w Stanach Zjednoczonych pojawili się nowi gracze. Aż dwadzieścia dwie nowe instytucje finansowe pozwalają na płatności iPhone’em oraz Apple Watch. Kolejne banki obsługują Apple Pay również w Rosji i Ukrainie.

Nowe banki w Stanach Zjednoczonych wspierające Apple Pay

Apple systematycznie poszerza swoją ofertę mobilnych płatności Apple Pay. Tym razem ilość nowych banków wspierających Apple Pay jest bardzo pokaźna. Do listy partnerów Apple Pay dodano następujące firmy:
* Bank of Holland
* Bank Of Walker County
* CapStar Bank
* Edge Federal Credit Union
* Firelands Federal Credit Union
* First Missouri Bank
* First National Bank (OH)
* First National Community Bank
* Greenville National Bank
* Iberville Federal Credit Union
* Inspired Member, Inc.
* Jacksboro National Bank
* Latrobe Area Hospital Federal Credit Union
* Northern Interstate Bank, N.A.
* Rockford Municipal Employees Credit Union
* Southern Bank and Trust
* Southwest Airlines Federal Credit Union
* Superior Credit Union
* TLCU Financial
* Union State Bank
* United Bank & Trust
* United Bankers Bank

Trzy nowe banki w Rosji i Ukrainie

W Europie niewątpliwym liderem wśród państw wspierających Apple Pay jest Rosja. Tutaj ponad 50 banków działa z Apple Pay. Ukraina natomiast mogła się poszczycić zaledwie jednym bankiem który obsługiwał płatności mobilne Apple. W tych krajach kolejne trzy instytucje dają swoje wsparcie dla Apple Pay, a są to:
* Pochta Bank
* Russian regional development bank
* Oschadbank

Kiedy nowe banki w Polsce

Apple Pay do Ukrainy weszło w maju tego roku. Polscy klienci Apple mogli korzystać z płatności mobilnym miesiąc później. Chociaż trudno mówić tu o jakichś zbieżnościach terminowych to jednak pewne jest, że rozmowy z kolejnymi bankami w Polsce trwają. Ukraina jest przykładem, że nie trzeba długo czekać na poszerzenie oferty Apple Pay. Możemy się zatem spodziewać, że już od września będziemy mogli korzystać z tej usługi w innych bankach. PKO BP sam przyznał, że usługę tą wdrożą dla swoich klientów już w 3. kwartale tego roku.


Dziś w Polsce możemy skorzystać z Apple Pay w ośmiu bankach:
* BGZ BNP Paribas
* Bank Zachodni WBK
* Alior Bank
* Raiffeisen Polbank
* Nest Bank
* mBank
* Bank Pekao
* Getin Bank
Wszystkiego o Apple Pay dowiesz się z wakacyjnego wydania Mój Mac Magazyn (czytaj za darmo).

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Przemek

    19 czerwca br. zapowiadał się ciekawe. Getin Bank miał wprowadzić Apple Pay, a na MŚ w piłce nożnej pierwszy mecz grała reprezentacja Polski. Niektórzy tego nie rozumieli, ale na to pierwsze czekałem bardziej. Okazało się, że Getin Bank wprowadził Apple Pay tylko dla niektórych kart i chwali się, że oferuje Apple Pay. Moja nowo wydana karta się nie załapała a informacji kiedy będzie kompatybilna do dziś brak. Na deser reprezentacja przegrała mecz. Dzień ten był słaby..