^

Wypożyczalnie rowerów trafiły do Apple Maps

Jaromir Kopp

13 marca 2018

Rower to mój ulubiony środek transportu. Na zakupy w odwiedziny, do klienta. Jednak są sytuacje, gdy wolę dojechać do miasta pociągiem i na miejscu przesiąść się na rower miejski. Właśnie od dziś Apple mi w tym pomoże, bo wypożyczalnie rowerów trafiły do Apple Maps!

Rowery publiczne z 175 miast w 36 krajach

Za jednym zamachem i hurtem pojawiły się na mapach Apple informacje o lokalizacji wypożyczalni w 175 miastach, z czego z 17 polskich. To wszystko za sprawą umowy pomiędzy Apple, a Ito World.
Wypożyczalnie rowerów na Apple Maps
Niestety na razie nie dowiemy się z Apple Maps o ilości dostępnych rowerów na stacji, czy wolnych miejscach. Jednak jak początek i to początek z rozmachem jest całkiem dobrze. Więcej funkcji z pewnością pojawi się za czas jakiś.

Jak wyszukać stacje rowerów miejskich

Na początku nie bardzo wiedziałem jakie słowa kluczowe wpisać, aby Apple Maps pokazało mi stacje rowerów miejskich.
Okazało się, że odpowiednikiem angielskiego „bike sharing”, jest nasz zwrot „rowery publiczne”. Po wpisaniu tego hasła w pole wyszukiwania w mapach lub „Siri” zobaczymy na mapie zaznaczone lokalizacje najbliższych stacji. Nie ważne, czy we Wrocławiu, Warszawie lub innym mieście. Nie musimy się zastanawiać jaką nazwę nosi lokalna usługa wypożyczania rowerów.
Wypożyczalnie rowerów
Dajcie znać, czy Siri również robie radzi z wyszukiwanie stacji rowerów publicznych.
Na stornie Techcrunch.com znajdziecie kompletną listę sieci rowerowych dodanych do Apple Maps. Z tej strony pochodzi też polska część tej listy, którą zamieściłem.
Rowery publiczne w Polsce

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy