^
Dual SIM iPhone

Dual SIM tylko dla Chińczyków?

Jaromir Kopp

4 sierpnia 2018

Tak twierdzi Economic Daily News, powołując się na pracowników firmy Foxcon. Według tych doniesień „budżetowa” wersja iPhone z ekranem 6,1″ LCD będzie (jest) produkowana w dwóch wersjach: z tacką na jedną lub dwie karty SIM. Wersja Dual SIM będzie dostępna tylko dla Chińczyków.

Oby się mylili

Sam nigdy nie miałem konieczności używania dwóch numerów w jednym telefonie, ale dla wielu moich znajomych jest to istotne udogodnienie. Gdybym miał iPhone ze slotami na dwie karty, też bym pewnie jakieś zastosowanie dla drugiego numeru wymyślił.

Dual SIM będzie

To jest w zasadzie pewnie. Modemy Intela zastosowane w tegorocznych iPhone’ach mogą obsługiwać dwa numery w trybie gotowości. Jednak ważniejsze są odkrycia w kodzie najnowszej bety iOS 12. Znaleziono w niej odniesienia wprost do drugiej karty SIM.
Dual SIM w kodzie iOS 12
Obrazek z kodem: 9to5mac.com
Do niedawna mówiło się, że w dwa sloty SIM będzie wyposażony najdroższy model iPhone „X Plus” z ekranem 6,5″ OLED. Nadal nie można tego wykluczyć. Jednak dla Apple i runku większy sens miałby tani model z taką funkcją. Dual SIM jest najpopularniejszy właśnie w krajach mniej zamożnych, a wśród Chińczyków niemal obowiązkowy. Jednak jeszcze bardziej byłby przydatny na rynku indyjskim. Tam Apple pomimo sporych wysiłków, ma duże problemy. Hindusi masowo używają telefonów z dwoma numerami. Dlatego twierdzenie Economic Daily News, że Dual SIM będzie zarezerwowany tylko na rynek chiński, nie ma wielkiego sensu, choć nadal nie przekreśla regionalności oferty.
Apple jak wiemy, często ogranicza dostępność niektórych urządzeń i usług do konkretnych rynków, jednak zawsze ma to jakiś sensowny powód. Czasem był to brak współpracy ze strony lokalnych operatorów (Apple Watch s3), czasem brak własnych usług koniecznych do działania urządzenia (HomePod). Jednak w przypadku modelu Dual SIM z miejscem na dwie karty nie widzę, przeszkód „logicznych”.

Wróż Mac Wyznawca

Takie pomysły przychodzą mi do głowy:
iPhone 6,1″ LCD rzeczywiście w wersjach dostępnych regionalnie, ale 6,5″ OLED również z obsługą Dual SIM dostępny globalnie.
iPhone Dual SIM dostępne tylko u Apple i w autoryzowanych salonach, single SIM dostępny u operatorów.
eSIM plus karta w każdym iPhone, a modele z dwoma tackami tylko na „rynki wschodzące”.
I choć wróż ze mnie słaby, to ten ostatni wariant uważam za najciekawszy. W końcu przymusiłby on telekomy do szerszego wsparcia dla eSIM od Apple.
Wakacje po półmetku, produkcja nowych modeli nabiera rozpędu, wycieków mniej i bardziej kontrolowanych będzie więcej, a reszty dowiemy się prawdopodobnie już 12 września.
Źródło: Economic Daily News

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy