Wybierz Strona

Intel będzie głównym, ale nie jedynym dostawcą modemów dla Apple

Intel będzie głównym, ale nie jedynym dostawcą modemów dla Apple

  • 0
  • 26.04.2018
Jaromir Kopp

W tym roku pisaliśmy o planach wykluczenia Qualcomm z listy dostawców Apple. Firmy uwikłane są w spory dotyczące opłat licencyjnych. Układy Intela już znalazły zastosowanie w iPhone’ach i spisują się dobrze. Jednak Intel będzie głównym, ale nie jedynym dostawcą modemów.

Problem ze zmniejszaniem

Nowe modemy Intela są wykonywane w technologii 14 nm. Poprzednie były produkowane dla Intela w zakładach TSMC (tak, tej firmy, która wykonuje procesory dla Apple) w technologii 28 nm.
Nowa technologia to nowe wyzwania i na razie Intel ma dość znaczne ilości odpadów produkcyjnych, co ogranicza wydajność i podnosi koszty. Apple już wcześniej spodziewał się trudnego startu nowych linii produkcyjnych Intela i z tego powodu nie zrezygnował w całości z dostaw od Qualcomm.
Na szczęście poufne informacje zdobyte przez Fastcompany są optymistyczne. Intel powinien pokonać trudności i rozpocząć pełną produkcję na przełomie czerwca i lipca.

Intel to dobra zmiana?

Wygląda na to, że tak. Do tej pory to modemy Qualcomm sprawiały problemy w iPhone’ach, a dodatkowo coraz więcej plotek wskazuje na to, że Apple pierwszy raz wypuści na rynek iPhone’a ze slotami na dwie karty SIM, a takie rozwiązania oferuje Intel.
Intel ma również być w pełni gotowy na technologię 5G w przyszłym roku i ściśle współpracuje przy tworzeniu układów przeznaczonych dla modemów 5G z Apple.
Wygląda na to, że nawet gdy rozstaniemy się z procesorami Intel x86 w komputerach Apple, to firmy nadal będą współpracować, a Intel na modemach może zarobić nawet więcej niż na procesorach.
Źródła: FastcompanyAppleinsider

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!