^

HomeKit: Dzwonki do drzwi znikają ze strony Apple

Jaromir Kopp

20 lipca 2018

Trzy dni temu kilka blogów ekscytowało się zniknięciem kategorii Dzwonki do drzwi ze strony Apple poświęconej akcesoriom HomeKit. Nic dziwnego, po prostu pustki się nie pokazuje.

Pojawia się i znika

Apple stworzył dedykowaną urządzeniom HomeKit stronę, na której znajdują się urządzenia już produkowane oraz ta zapowiadane. Kolekcja jest całkiem spora i stale się powiększa.
Jednak zniknięcie jednej z kategorii wywołała sporo szumu. W tej kategorii znajdowało się jedno urządzenie, a w zasadzie jego zapowiedź.
August Doorbell Cam, już dostępny na rynku miał doczekać się zgodności z HomeKit, ale wygląda na to, że tak szybko się nie doczeka. Możliwe, że producent nie sprostał nadal wysokim wymaganiom stawianym przez Apple, zwłaszcza dla urządzeń mających wpływ na bezpieczeństwo w domu.

Jest jeszcze sporo braków

Kategorie HomeKit
Porównajcie obrazki ilustrujące kategorie urządzeń. Ten tytułowy pochodzi ze strony Apple promującej i zapowiadającej akcesoria HomeKit, ten drugi z wykładu podczas WWDC. Ostatnie kategorie to absolutne nowości, ale pozostałe są już uwzględnione w standardowych charakterystykach HomeKit od jakiegoś czasu. Nadal sporo braków. Nie ma dzwonków, nie ma urządzeń do podlewania, nie ma rolet.
Jak widać, deweloperów HomeKit czeka dużo sporo pracy. Zapraszam, więc do cyklu „Jak zostać deweloperem HomeKit” w Mój Mac Magazynie.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. lukczu

  Zawórem wody jest Eve Aqua.
  Urządzeniami do obsługi rolet są np. Lutron Serena lub Soma Connect.
  Nie wszystkie akcesoria posiadające oficjalne wsparcie HomeKit są wyszczególnione na stronie Apple.

  • Jaromir Kopp

   Racja, dlatego tym bardziej nie ma co robić szumu o zniknięcie jednej kategorii

 2. lukczu

  *zaworem