^

Wybrano najlepsze fotografie na świecie zrobione iPhone’em

Przemysław Marczyński

20 lipca 2018

The iPhone Photography Awards gromadzi od jedenastu lat największą rzeszę fotografów wykonujących swoje zdjęcia iPhone’em i iPad’em. W tym wyjątkowym wydarzeniu bierze udział ludzie z ponad 140 krajów. Oto najlepsze zdjęcia na świecie jakie wykonano przy użyciu sprzętu Apple.

Zwycięskie zdjęcie z Bangladeszu

Bez wątpienia to największe wydarzenie w śród fotografów mobilnych. W 20 kategoriach zmagało się w tym roku tysiące osób. Z roku na rok ilość osób biorących udział w konkursie rośnie. W tym roku najlepsze zdjęcie – nagroda Grand Prize – wykonał Jashim Salam z Bangladeszu. Fotografię wykonano iPhone’em 7.
IPPAWARDS-1
Pierwsze miejsce – zdjęcie roku 2018 – autor Alexander Weber (Szwajcaria) – iPhone 6S.
IPPAWARDS-2
Drugie miejsce – zdjęcie roku 2018 – autor Huapeng Zhao (Chiny) – iPhone 6
IPPAWARDS
Trzecie miejsce – zdjęcie roku 2018 – autor Zarni Myo Win (Mjanma) – iPhone 7 Plus
IPPAWARDS-3
Pełną listę laureatów znajdziecie pod tym adresem.

Polacy na podium

Nie zabrakło polskich nazwisk wśród listy laureatów. Mateusz Piesiak zdobył pierwsze miejsce w kategorii Panorama. Drugim autorem zdjęć który wyróżnił się w konkursie IPPAWARDS jest Jędrzej Franek zajmując trzecie miejsce w kategorii Abstrakcja. Jędrzeja i Mateusza znajdziecie na Instagramie i koniecznie zacznijcie ich śledzić.
Zwycięskie zdjęcia:
– Autor – Jędzej Franek (iPhone 6S)
Jedrzej-Franek IPPAWARDS
– Autor – Mateusz Piesiak (iPhone 6S Plus)
34-1st-PANORAMA-Mateusz-Piesiak-1

Każdy może wziąć udział w IPPAWARDS

Jeśli chcecie spróbować swoich sił w konkursie to jedynym obwarowaniem jest użyty sprzęt – iPhone lub iPad. Dodanie jednego zdjęcia to wydatek 3,50 dolarów. Zgłoszenia do kolejnej edycji już się rozpoczęły i zakończą się 31 marca 2019 roku. Możecie podjąć wyzwanie wchodząc na ten adres.
iPhone zmienia oblicze fotografii. Przeglądając galerię IPPAWARDS trudno oderwać wzrok i uwierzyć, że prawdziwe studio mamy zamknięte w tak małej obudowie. Jeśli lubicie zdjęcia to koniecznie zanurzcie się w ten świat zdjęć jaki autorzy z całego świata zostawili w kategorii Gallery na stronie www.ippawards.com . Z menu wybierzcie Gallery i dalej wchodząc w rok i odpowiednią kategorię będziecie mogli zobaczyć zdjęcia w ich pełnym rozmiarze. Kadry te zachwycają, budzą emocje i poruszają. Są po prostu fantastyczne!
iPhone-Photography-Awards
Oficjalna strona The iPhone Photography Awards (IPPAWARDS) – www.ippawards.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy