Select Page

Mac mini reaktywacja? Oby w końcu!

Mac mini reaktywacja? Oby w końcu!

  • 0
  • 12.07.2018
Jaromir Kopp

Wczoraj 9to5mac podał kolejne „wróżby” Ming-Chi Kuo z TF International Securities. Uważa się go za dobrze poinformowaną osobę, wyciągająca prawidłowe wnioski ze szczątkowych informacji. Interesujące, że choć ciekawostek było sporo, to większość serwisów skupiła się na jednej – Mac mini.

Jaką przyszłość widzi Kuo

Oto podsumowanie tego, co Kuo przewiduje, że Apple pokaże tej jesieni (za 9to5mac):

  • Według poprzednich raportów będą, trzy nowe iPhone’y w tym model OLED 5,8″ i nowe modele OLED 6,5″ oraz 6,1″ LCD.
  • Zaktualizowane iPady Pro z funkcją Face ID i bez przycisku Home w rozmiarach 12,9″ i 11″.
  • Kilka aktualizacji komputerów, w tym aktualizacje wnętrzności MacBooków, MacBooków Pro, iMaca z „istotnymi ulepszeniami grafiki” i wreszcie Mac mini.
  • Nowy, niedrogi notebook, który według Kuo nie będzie się już nazywał MacBook Air.
  • Apple Watch z większym wyświetlaczem. Kuo ocenia rozmiar ekranu na 1,57″ i 1,78″. Poprawiony będzie też pulsometr.
  • Masowa produkcja zarówno dla AirPower, jak i zaktualizowanych AirPods.

Co z tego komunikatu zobaczyli redaktorzy różnych serwisów?

Mac mini

Tak, nawet Macworld pobieżnie wymienił inne nowości i jak inne serwisy zaczął wyliczać dni od ostatniej aktualizacji Mac mini. To już jakieś 1365 dni „and counting”.
Jeszcze jesienią cieszyliśmy się z krótkiej odpowiedzi, której udzielił Tim Cook jednemu z fanów: „Mac mini to be an important part of our product line going forward”. Od tego czasu panowała cisza na temat tego najtańszego z komputerów Apple.
Dlaczego mini jest tak ważny? Z tych samych powodów, z których tanie wino jest dobre, bo jest tanie. Niestety ponad 1300 dni temu, Apple trochę przesadził i najtańszy model Mac mini mocno ograniczył, niemal zmuszając do zakupu modelu średniego. Tym razem mam nadzieję, że będzie inaczej. W serwisach pojawia się informacja, że Mac mini ma znów odzyskać pewne możliwości konfiguracji i rozbudowy. Niektóre źródła podają, że ma być czymś, jak tania wersja zapowiadanego na 2019 rok nowego Mac pro o „modułowej” konstrukcji.
Oby znawcy tematu się nie pomylili. Wszystko powinno się wyjaśnić jeszcze w tym roku. Zapowiada się naprawdę gorąca jesień.
Na zdjęciu tytułowym Mac mini „model środkowy” mojego Taty.

Może Cię zainteresować:

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!