^

Nowe MacBooki Pro. Wreszcie dostępne 32 GB pamięci RAM

Redakcja

12 lipca 2018

Choć wakacje w pełni, Apple postanowił zaskoczyć nas nowymi komputerami w swoim sklepie. Firma odświeża MacBooka Pro 13” i 15” z Touch Bar. W nowych modelach znajdziemy procesory Intela ósmej generacji, opcję rozszerzenia pamięci do 32 GB RAM, chip T2 i ulepszoną, cichszą klawiaturę trzeciej generacji.
Apple nie czekał z premierą nowych komputerów do jesieni. Już dziś możemy zamówić wybraną przez nas konfigurację w sklepie Apple.

Nowe procesory Intel’a

Nowe MacBooki są dostępne z najnowszymi intelowskimi procesorami cztero i sześciordzeniowymi. Model 15- calowy można wyposażyć wreszcie w maksymalnie 32 GB pamięci systemowej DDR4 (tylko w modelu 15”, w 13” nadal pozostaje DDR3) oraz możliwość dołożenia nawet 4 TB dysk SSD. Nowy sprzęt dysponuje technologią True Tone dla ekranów Retina oraz bezpieczną enklawą w chipie Apple T2. Kolejną, bardzo oczekiwaną nowością jest trzecia, mamy nadzieje ulepszona, wersja klawiatury. MacBooki Pro zapewniają 10 godzin pracy na baterii. Nowe komputery dysponują także modułem Bluetooth w wersji 5.0.

Jeszcze większe bezpieczeństwo

Nowością w MacBooku Pro jest jak wspomnieliśmy chip Apple T2, po raz pierwszy wprowadzony w iMacu Pro. Dzięki niemu MacBook Pro zwiększył bezpieczeństwo systemu. Stało się to przy pomocy obsługi bezpiecznego rozruchu i szyfrowanej pamięci w locie. Teraz także w MacBooku Pro dostępna będzie komenda „Hey Siri”.
macbookpro-2

Ceny nowych komputerów Apple

Ceny zaktualizowanego, czterordzeniowego MacBooka Pro w podstawowej wersji z procesorem 2.3GHz i5 Touch Bar z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej nie zmieniły się i komputer ten kosztuje nadal 8999,00 zł.
W przypadku modelu 15” dostępne są dwa nowe modele wyposażone w sześciordzeniowy procesor i7 o częstotliwości 2,2 GHz i 256 GB pamięci masowej i GPU Radeon Pro 555X. Ich ceny to odpowiednio 11999,00 zł. zaś model z procesorem 2,6 GHz i 512 GB pamięci masowej oraz grafikę  Radeon Pro 560X będzie kosztował 13999,00 zł.
13-calowy MacBook Pro bez Touch Bara popularnie nazywany Escape Edition niestety nie doczekał się aktualizacji.
Apple tym razem stanęło na wysokości zadania i nowe konfiguracje MacBooków Pro wygladają naprawdę smakowicie i wreszcie widać, że sfera komputerów Mac staję się znów ważna dla kalifornijskiej firmy i nie musimy czekać zbyt długo na aktualizacje sprzętowe.
Oficjalna witryna MacBooka Pro – www.apple.com

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Seba

    Nie nauczyli się…13stka nie ma opcji 32

  2. KudlatyZero

    Ale że co x tymi dopłatami powariowali dopłata za SSD 4TB 15360 PLN. Przesada ostra