^

Tańsze komputery Apple dla uczniów

Przemysław Marczyński

13 lipca 2018

Apple rozpoczął program „Powrót do szkoły” oferując uczniom i nauczycielom zakup tańszych komputerów. Obok preferencyjnych warunków na zakup komputera możliwe jest skorzystanie z innych promocji na iPada Pro i słuchawki Beats.

Tanie komputery

Wszystkie komputery Apple dla sektora edukacji można kupić taniej o kilkaset złotych. W przypadku MacBooka cena zaczyna się od 6109,41 co daje upust na poziomie prawie 390 zł. Nowego MacBooka Pro, o którym pisaliśmy wczoraj, można kupić w cenie 8458,71 zł, taniej od normalnej ceny o 540 zł. Rabaty dotyczą również iMac’a Pro, iMac’a i Mac Pro.

Inne korzyści dla uczniów

Obniżka cen komputerów to nie jedyna akcja rabatowa w programie „Powrót do szkoły”. Uczniowe mają możliwość zakupu w niższej cenie usługi Apple Care – rozszerzonej gwarancji. Kupując komputer bądź iPada Pro można otrzymać w prezencie  bezprzewodowe słuchawki Beats Solo 3. Rysik Apple Pencil można kupić w tej akcji za 386,22 zł. Jedną z najciekawszych ofert dla uczniów jest pakiet aplikacji z sektora Pro, zawierający: Final Cut Pro X (do edycji wideo), Logic Pro X (do edycji audio), Motion, Compressor i MainStage. To wszystko w cenie 999,00 zł. (jest to cena Final Cut Pro X).

Kto może wziąć udział w tej akcji promocyjnej

Nie jest prawdą, że tylko uczniowie mogą skorzystać z preferencyjnych warunków zakupu sprzętu Apple. Obok studentów i uczniów, w promocji mogą wziąć udział rodzice dzieci chodzących do szkoły. Także pracownicy instytucji edukacyjnych będą mogli zaoszczędzić na sprzęcie Apple. W sklepie dla edukacji są również pewne ograniczenia w ilości zakupów. Możemy nabyć jeden komputer na rok szkolny. W kwestii iPadów i oprogramowania ustalono limit zakupowy na dwie sztuki w roku szkolnym.

Apple i aplikacja dla nauczycieli

Schoolwork
W czerwcu oficjalną premierę miała aplikacja dla nauczycieli Schoolwork. Dzięki niej w łatwy sposób będzie można prowadzić zajęcia z wykorzystaniem iPad’a. Program ułatwia komunikację między wychowawcami i uczniami. W wirtualnej klasie stworzonej przy udziale Schoolwork będziemy mogli współdzielić dokumenty, współpracować nad tworzonymi tekstami w Pages i innych programach pakietu iWork. Pod tym linkiem można znaleźć instrukcję „Pierwsze kroki” z tą aplikacją.
Oficjalna witryn programu Powrót do szkoły – www.apple.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. macio

    Poproszę o link do strony Apple z informacją, że z promocji pakietu oprogramowania może też skorzystać rodzic.