Od 4 lat Apple zaczyna odgryzać kolejne kawałki korporacyjnego tortu. Aby dodać pikanterii sprawie, to zaczęło od dawnego „wroga”, czyli IBM. Dalej poszło już gładko, a jak wiemy „Apetyt rośnie w miarę jedzenia”.
IBM mocno zaangażował się w tworzenie aplikacji dla iOS, współpracujących z własnymi systemami. Do tego zakupił kilkadziesiąt tysięcy komputerów od Apple i sporo na tym zaoszczędził (względem stanowisk z Windows, w ciągu 2 lat). Dodatkowo jest poza Apple największym graczem w rozwoju języka Swift.
SAP podobnie jak IBM udostępnił gotowe API do swoich systemów i baz danych dla iOS. Dodatkowo rozpoczął szkolenia dla programistów, a aplikacje iOS działające z SAP rozwija również w oddziałach w Polsce.
GE podobnie jak wspomniane wyżej firmy zauważył, że w terenie lepiej spisują się urządzenia mobilne z iOS i zapewnił narzędzia oraz aplikacje dla nich.
Deloitte to firma doradcza, od jakiegoś czasu radzi, jak oszczędzać i zwiększać wydajność oraz jakość pracy za pomocą urządzeń Apple.
HP też się przyda do kompletu. Od kilku miesięcy firma HP zaczęła oferować (na razie w USA) komputery oraz urządzenia mobilne Apple jako „usługę” DAAS. Czyli do oferty wynajmu sprzętu PC doszły urządzenia od Apple. To nie koniec. Obecnie Apple poszukuje do prac w Londynie fachowców od HPE (Hewlett Packard Enterprise). To musi coś oznaczać.
Cisco nie dość, że do swoich rozwiązań telekonferencyjnych oraz do pracy grupowej „dorobił” aplikacje i wtyczki dla iOS, to we współpracy z Apple opracował Fastlane, czyli system piorytetyzacji ruchu sieciowego z iOS względem innych systemów. To nie koniec. Cisco posiada własny system MDM, który bardzo dobrze obsługuje urządzenia Apple (komputery i iOS) pozwalając na, w zasadzie na to samo co, co MDM od Apple.
Wiele znaków wskazuje na to, że Apple z Cisco „coś knuje”. Co ciekawsze nie musi tu wcale chodzić tylko o wielki biznes, bo tam współpraca obu firm ma się dobrze. Możliwe, że pojawią się jakieś wspólne oferty dla mniejszych przedsiębiorstw, a nawet bardziej wymagających użytkowników domowych.
Nie dawno pisałem, że Apple coś kombinuje w dziedzinie sieci i Wi-Fi. Nie jest wykluczone, że Cisco mu w tym pomaga. W ciągu ostatniej doby pojawiło się na stornach Cisco bardzo wiele materiałów dotyczących konfigurowania i użytkowania Cisco Spark na iOS oraz usług sieciowych. Mam silne przeczucie, że współpraca Apple i Cisco niebawem wejdzie na nowy poziom.
Wykres pochodzi z bloga Cisco.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.