^

AirPort Express i AirPlay 2 bardziej prawdopodobne

Jaromir Kopp

21 czerwca 2018

Kolejna beta i kolejne nadzieje dla posiadaczy AirPort Express. Po moich odkryciach w kodzie macOS 10.14 Mojave oraz doniesieniach, że AirPort Express pojawia się w aplikacji Dom, znów porcja dobrych wiadomości. AirPort Express i AirPlay 2 – zabawy w kotka i myszkę ciąg dalszy.

AirPort Express i aktualizacja

Wcześniej podczas dodawania nowego akcesorium za pomocą Aplikacji Home w becie iOS 12, AirPort Express pojawiał się jako urządzenie HomeKit. Niestety proces dodawania nie kończył się sukcesem.
Kolejne ślady znalazłem tydzień temu w kodzie macOS 10.14, odpowiedzialnym za uruchamianie aplikacji z iOS. Jak wiadomo jedną z nich, jest Home (Dom). W plikach z tekstami tłumaczeń znalazła się kategoria AirPort i co sprawdziłem przed chwilą, nadal tam jest (w betach 2).
AirPort znów pojawia się w betach
Po aktualizacji iOS 12 do beta 2, podczas dodawania nowych akcesoriów znów pojawia się AirPort Express, ale tym razem z dodatkowym komunikatem, że wymaga on aktualizacji, która uwaga… jest i czeka na niego w AirPort Utility. Niestety próżno jej tam szukać, ale wyraźnie widać, że coś się w sprawie oficjalnie już „porzuconego” AirPort, dzieje. Nadzieja na dodanie do niego zgodności z AirPlay 2 jest podsycana.

HomeKit Redmond Pie

Zdjęcie pochodzi z Redmond Pie


Pozostaje mieć nadzieje, że wspomniane funkcje nie znikną z finalnej wersji, a doczekają się pełnego wdrożenia. Ciekawe o ile wzrosną ceny używanych AirPort Express?
Źródło i zdjęcia: Redmondpie

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy