^

AirPort znów pojawia się w betach. Tym razem w kodzie

Jaromir Kopp

12 czerwca 2018

Kolejny raz bety nowych systemów rozbudziły nadzieje posiadaczy Airport Express na ich aktualizację do AirPlay 2. Poprzednio nadzieję wywołała beta iOS 11.4. Dziś mam dla Was nowy trop.

Airport Express w Home

O pojawieniu się, podczas dodawania akcesoriów do Home (HomeKit), Airport Express napisało kilka blogów m.in. Apple Insider.
Niestety, choć Airport Express pojawia się przy próbie dodania urządzenia, to proces nie kończy się sukcesem.
Interesujące jest to, że Apple TV (4, 4k), które zostały wzbogacone o AirPlay 2 i pojawiały się w poprzednich betach w aplikacji Home, jako samodzielne urządzenia, obecnie nie są tam widoczne. Można nimi zarządzać z centrum sterowania, czy z aplikacji odtwarzających dźwięk, jak Muzyka i Podcasty.

Nowy trop w kodzie

Choć nie mam Airport Express, to udało mi się znaleźć kolejną poszlakę, która może dawać nadzieję na jego aktualizację. Na trop wpadłem, gromadząc materiały do artykułu o uniwersalnych aplikacjach w macOS 10.14 Mojave.
Okazało się, że kategoria urządzeń AirPort jest wprost wymieniona obok Głośników i Apple TV w zlokalizowanych plikach tekstowych. Pojawia się tam też oczywiście HomePod. AirPort jest wymieniony we wszystkich językach.
AirPort znów pojawia się w betach
AirPort znów pojawia się w betach
Przypomnę, że Apple od miesiąca zalicza urządzenia AirPlay do kategorii „HomeKit”, a przynajmniej na tej samej stronie co inne akcesoria zgodne z Home, je wymienia.
Niestety na konkretne i pewne informacje o tym, co stanie się z AirPort będziemy musieli „wytrzymać” raczej do jesieni.

AirPlay 2 każe nam jeszcze poczekać

Choć Apple na swojej stornie podaje listę urządzeń, które będą zgodne z AirPlay 2, to producenci dostali narzędzia do ich certyfikacji dopiero kilka tygodni temu. Ten proces musi potrwać.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy