^

Antyspam dla SMSów i połączeń w iOS 12.

Tomasz Wołkowski

20 czerwca 2018

Wraz z iOS 12 Apple wprowadza wiele nowych funkcji. O najważniejszych nowościach pisaliśmy tutaj. Jedną z nich jest antyspam dla SMSów i połączeń w iOS 12.

iOS 12 z nową funkcją antyspamową.

iOS 12 otrzyma ważną zmianę, czyli antyspam dla SMSów i połączeń. Jak opisuje Apple na stronie dla deweloperów, twórcy aplikacji mogą używać rozszerzenia aplikacji, która umożliwi użytkownikom niechciane SMSy i połączenia zgłosić jako spam. W dokumentacji Apple wyjaśnia jak deweloperzy mogą tworzyć rozszerzenia, aby zaimplementować funkcję „niechciana komunikacja”. Ta nowa opcja musi zostać aktywowana w ustawieniach aplikacji. Gdy tylko jest aktywowana, użytkownicy mogą w aplikacji „Telefon” a następnie w widoku „ostatnie połączenia” przesunąć połączenie w lewo, aby otrzymać nową opcję. W „Wiadomościach” wykonuje się to podobnie.

Czy istnieją już jakieś alternatywy?

Jak napisałem metoda ta będzie dostępna wraz z nowym systemem iOS 12. A więc gdzieś w okolicach września. Niemniej istnieje już aplikacja, która zachowuje się w bardzo podobny sposób, w jaki będzie działać nowa funkcja w iOS 12.
Aplikacja ta nazywa się Truecaller i jest dostępna w App Store. Korzystam z niej na codzień i jest ona bardzo pomocna. Szczególnie w dobie ciągle dzwoniących marketerów, którzy informują nas o jakiejś tajemniczej wygranej, program ten jest nie do zastąpienia.
Truecaller zobacz w App Store.
Źródło: macerkopf

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy