^
iWork znów odświeżony! Apple zaczęło dbać o ten pakiet

iWork znów odświeżony! Apple zaczęło dbać o ten pakiet

Jaromir Kopp

15 czerwca 2018

Mój Mac wyznacza standardy. Gdy planowaliśmy temat kwietniowego wydania, nikt nie przewidywał, że Apple zaktualizuje na koniec marca lekko już zakurzony iWork. My jednak o nim nie zapomnieliśmy. A wczoraj iWork znów odświeżony został, przez Apple.

iWork za darmo i na wszystkie platformy

Kto przeczytał kwietniowy Mój Mac Magazyn, ten wie, że nie są to słowa na wyrost. Z iWork można korzystać pod postacią aplikacji na macOS i iOS (iPad, iPhone) oraz za pomocą przeglądarek i wersji WWW na macOS i Windows. Poprzednia aktualizacja wniosła sporo nowości, a główną z nich było dodawanie inteligentnych adnotacji za pomocą Apple pencil lub… palca.

iWork co nowego?

Wczoraj zaktualizowano wszystkie 3 wersja pakietu. iOS, macOS i iCloud (WWW). Tym razem główną nowością jest postulowane nie tylko przez nauczycieli, nagrywanie, edycja i odtwarzanie audio bezpośrednio w dokumentach.
Jednak to nie wszystko. Lista udoskonaleń jak na stosunkowo niewielką zmianę w numerkach jest całkiem pokaźna.
iWork iOS
Moją uwagę przykuła możliwość eksportu pokazu slajdów jako film w Keynote na iOS. Przedtem musiałem do tego używać Keynote na macOS.
Udoskonalono także smart notatki oraz dodano więcej możliwości dla Apple pencil. Wszystkie aplikacje potrafią teraz skorzystać z zapisu za pomocą LaTeX oraz MathML. Wykresy zyskały zaokrąglenia. Do dyspozycji mamy więcej edytowalnych kształtów, możemy je wypełniać za pomocą gradientów i obrazków. Podobnie w tle dokumentów można umieścić kolory i obrazki.
iWork macOS
Aktualizacje znajdziecie w App Store dla iOS i macOS. Wersja iCloud aktualizuje się w magiczny sposób sama.
Keynote iCloud

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy