^

Thunderbolt na Amazon.com z dedykowaną stroną

Jaromir Kopp

15 czerwca 2018

Kilkanaście dni temu w Amazon.com pojawiła się strona zbierającą najważniejsze produkty zgodne z Thunderbolt. Z tego mini wortalu dowiemy się też więcej o samej technologii i jej zaletach.

Kilkadziesiąt produktów w jednym miejscu

Za stronę odpowiada Intel. Przypomnę, że Thunderbolt jest standardem opracowanym właśnie przez Intela z pewnym wsparciem inżynierów Apple.
Co jakiś czas opisuję nowe produkty zgodne z Thunderbolt (3) i cieszę się, że mam ku temu coraz częstsze okazje. Jednak wciąż można czuć niedosyt, dlatego ta inicjatywa Intela i Amazona jest bardzo przydatna.
Informacje o Thunderbolt zostały zebrane na 4 stornach. Pierwsza podaje ogólne zalety i przewagi Thunderbolt. Kolejne są przeznaczone dla graczy, twórców i śmiertelników poszukujących po prostu docka lub kabelka.
W sumie naliczyłem sporo ponad 30 produktów (pomijając komputery) z Thunderbolt. Od obudów eGPU, przez dyski i macierze po wspomniane docki i kabelki.
Zdecydowanie nie jest to wszystko, co można z portem Thunderbolt spotkać. Nie ma tam np. NAS QNAP z TB ani produktów Uniteka, czy Apple. Jadnak znajdziemy wiele ciekawych propozycji od różnych producentów w tym tych mniej znanych.

Thunderbolt, czyli ePCI na kabelku

Super mocą Thunderbolt jest to, że w przeciwieństwie do innych interfejsów nie jest on dedykowany do konkretnych zastosowań. Nawet USB stworzone jako uniwersalna magistrala szeregowa nie nadaje się do wszystkiego choćby z racji braku bezpośredniego dostępu do magistrali komputera. Tego problemu nie ma Thunderbolt, bo w zasadzie jest najważniejszą i „szyną” transmisji danych w komputerze, czyli PCI. Teraz z jej zalet można skorzystać „na wynos”, poza obudową komputera.
Zachęcam do odwiedzin: Thunderbolt na Amazon.com 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy