^

Karty upominkowe App Store i iTunes dostępne są w Polsce!

Jaromir Kopp

5 czerwca 2018

To było do przewidzenia. Karty upominkowe od dawna są już w użyciu w innych zakątkach świata. Gdy mieliśmy jakieś „lewe” konto zarejestrowane w np. USA, karty były najlepszym i w zasadzie jedynym sposobem na zakupy za oceanem. Teraz Karty upominkowe App Store i iTunes dostępne są także w Polsce!

Kiedy pierwsze wyprzedaże?

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale co jakiś czas pojawiały się informacje o promocjach na karty upominkowe np. w USA. Można było kartę o wartości 50$ kupić za mniej. My byliśmy odcięci od takich okazji.
Oczywiście głównym celem tych kart są prezenty. Przy okazji wyobrażam sobie, że mogą ułatwić rozliczenia „kont rodzinnych”.

Saldo już mamy

Pod koniec kwietnia napisałem, że pojawiła się możliwość doładowywania salda na naszym koncie. Wcześniej ta funkcja nie miała wielu zastosowań (poza np. zabezpieczeniem się przed chwilową utratą możliwości płacenia kartą za zakupy w AS i subskrypcje). Teraz wiadomo, do czego saldo może się przydać… do przyjmowania prezentów!
Wiemy już, że niebawem rusza Apple Pay. Karty podarunkowe są kolejną usługą, której brak czynił Polaków klientami gorszej kategorii. Niestety nadal nie doczekaliśmy się polskiej Siri, ale jednak pewien postęp jest. Kiedy pierwszy salon Apple? Obstawiam, że przed Siri PL.
Wg Apple karty będzie można zakupić w:

 • Auchan
 • Cortland
 • Empik
 • iDream
 • Komputronik
 • Media Expert

Upominki będą mogły mieć wartość od 20 do 200 zł. Nominały kart fizycznych mają wynosić: 50, 100 i 150 zł.
Więcej informacji: iTunes.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

 1. Paweł Nyczaj

  Ciekaw jestem, czy po realizacji karty podarunkowej można robić zakupy w aplikacji ze środków z tej karty. Chodzi mi o sytuację, gdy kupiłem apkę i chcę zrobić zakupy lub subskrypcję w aplikacji ze środków na karcie podarunkowej

 2. Sebastian

  Kiedy pierwszy salon Apple? Obstawiam, że przed Siri PL.
  Ile to jest trochę mniej niż nieskonczoność?:P