Wybierz Strona

Doładuj własne konto Apple ID

Doładuj własne konto Apple ID

  • 1
  • 27.04.2018
Jaromir Kopp

Dopiero dziś odkryłem tę ciekawostkę. W ustawieniach iOS oraz iTunes pojawiła się możliwość doładowania środkami pieniężnymi własnego konta. Doładuj własne konto Apple ID w kilku prostych krokach.

Do czego to może się przydać?

To dobre pytanie, na które nie mam zbyt dobrej odpowiedzi. Doładowanie własnego konta Apple ID odbywa się za pomocą podpiętej do niego metody płatności. Nie możemy skorzystać (przynajmniej na razie) z jakiejś alternatywy.

Takie doładowanie może się przydać np. gdy planujemy zmianę sposoby płatności i przez jakiś czas nie będziemy mieć możliwości korzystania z kart, a szykują nam się zakupy, okresowe płatności za subskrypcje, czy inne usługi Apple. Można się na to przygotować, dodając środki do konta na zapas. Wygląda to tak, jakbyśmy sobie sami sprezentowali kartę podarunkową.

Doładuj środki do konta Apple ID

W iOS wchodzimy w Ustawienia i pukamy na górze w nasze Apple ID. Dalej pukamy w „iTunes Store i App Store” oraz na następnym ekranie w Apple ID i swój e-mail. Wybieramy „Pokaż Apple ID” i dokonujemy uwierzytelnienia i już możemy wybrać kwotę, którą chcemy doładować nasze konto. Zostanie ona pobrana z podłączonej do naszego Apple ID metody płatności.

Doładuj własne konto Apple ID 3 kroki iOS

W iTunes na komputerze dodamy środki do konta Apple ID, wchodząc w menu „Konto” i dalej „Pokaż moje konto”.

Doładuj własne konto Apple ID macOS iTunes

Saldem możemy dysponować tak jak kwotami z kart podarunkowych.

Kolega z redakcji Maciek Winiarski, sugeruje, że może to być przygotowanie pod rozliczanie zakupów przez rachunek operatora jako metody płatności na koncie Apple ID.

Dajcie znać, gdy znajdziecie jakieś ciekawsze zastosowanie tej funkcji.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Komentarz

  1. Paweł Nyczaj

    Taka funkcja byłaby przydatna, gdyby pozwalała doładować własne konto inna karta płatniczą niż ta, która jest podpięta do konta

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!