^

Apple Watch pomaga w wykryciu choroby

Tomasz Wołkowski

3 maja 2018

Już niejednokrotnie Apple Watch pomagał w wykryciu choroby. Niedawno ponownie pokazał swoją użyteczność.
WFTS opisuje kolejny taki przypadek. Tym razem 18-letnia Deanna Recjtenwald może mówić o szczęściu, ponieważ jej Apple Watch ostrzegł ją przed zbyt wysokim pulsem w stanie spoczynku. Dzięki temu lekarze mogli na czas stwierdzić, że dziewczyna cierpi na niebezpieczną chorobę nerek.

Apple Watch pomaga w wykryciu choroby u Deanny Recktenwald z Florydy.

18-letnia Deanna Recktenwald z Florydy była przekonana, że jej zdrowie jest w najlepszym porządku. Jednak, gdy jej Apple Watch pokazał puls o wartości 190 uderzeń na minutę, była przerażona. Jej matka, która jest pielęgniarką, najpierw nie chciała wierzyć w to, co pokazuje Apple Watch. Jednak po weryfikacji pokazywanych danych, pojechała z córką do szpitala. Na miejscu okazało się, że córka choruje na chroniczną niewydolność nerek, które pracują tylko w 20 procentach. Na szczęście lub dzięki Apple Watch, lekarze mieli czas na reakcję.

Matka dziewczyny napisała list do Tima Cook’a z podziękowaniami, że Apple Watch odegrał tak ważną rolę w ratowaniu jej córki.

„Bez Apple Watch’a, który zwrócił naszą uwagę na puls córki, nie odkryłybyśmy problemu z nerkami. Naprawdę wierzę, że Apple Watch uratował życie mojej córki. […]Jestem na zawsze wdzięczna Apple, że stworzyliście tak wspaniały, ratujący życie produkt”.

Tim Cook odpowiedział osobiście:

„Miło mi, że Pani córce już lepiej. Dziękuję za tą historię. Inspiruje nas, aby pracować dalej nad coraz lepszymi produktami”.

To nie pierwszy raz, gdy Apple Watch ratuje życie lub wskazuje na groźną chorobę, o której użytkownik nie wiedział. Wielokrotnie donoszono już o tym, że Apple Watch pokazywał podwyższony puls i ludzie udawali się do szpitala mimo, że nie czuli się źle. Na miejscu okazywało się, że np. mają stan przedzawałowy. Myślę, że to jest największa wartość dodana firmy technologicznej, gdy ma ona zastosowanie jako pomoc w kontrolowaniu stanu zdrowia swojego użytkownika. Mam nadzieję, że Apple pójdzie jeszcze dalej w tym kierunku i będzie rozwijał aplikacje kontrolujące stan naszego zdrowia.
 
Źródło: macerkopf, WFTS

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. TatOR

    Artykuł rodem z domowego przedszkola… że pokazał za wysoki puls, czy może że CEO osobiście odpowiedział?
    Chińska opaska spod Pekinu za 100 zł też pokaże że puls jest za wysoki.

  2. tiamaria83

    Widać chłopcze że wypowiadasz się na tematy o których nie masz żadnego pojęcia. Dostajesz powiadomienie że coś może być nie tak, a nie że sobie sprawdzasz na jakimś Chińczyku puls. Cytując naszego ulubionego komentatora: Nie porównujmy gówna z czekoladą.