^

Uaktualnienia macOS High Sierra oraz iOS 11.3.1. Łatki bezpieczeństwa

Tomasz Wołkowski

25 kwietnia 2018

W dniu wczorajszym Apple opublikował finalną wersję iOS 11.3.1. Oczywiście nie ma co liczyć na jakieś nowości wraz z tą aktualizacją. Opis x.x.1 wskazuje na to, że jest to poprawka usuwającą błędy i usprawniająca działanie systemu.

iPhone 8 „odzyskuje” ekran.

iOS 11.3.1 usuwa błąd, który bardzo „zmęczył” przede wszystkim użytkowników iPhone’a 8. Chodzi o bug, który po wymianie ekranu u nieautoryzowanych przedstawicieli, powodował brak reakcji ekranu na dotyk, przez co iPhone stawał się bezużyteczny. Pisaliśmy o tym problemie tutaj. Aktualizacja „waży” różnie… 36 MB na iPhonie 7 oraz 49,5 MB na iPhonie X.
 
 

Wczoraj oprócz iOS 11.3.1 Apple wydał aktualizację bezpieczeństwa 2018-001 dla macOS High Sierry. Wraz z tą aktualizacją Apple łata dwie luki bezpieczeństwa.
Chodzi o luki w zakresie tzw. Crash Reporter i Link Presentation. Pozwalały one atakującemu na uzyskanie rozszerzonych uprawnień.
Aktualizacja „waży” 1 GB.

 
Nie dajcie się myślom, że zaraz pojawi się pełna wersja kolejnej wersji systemu. Zainstalujcie te aktualizacje koniecznie.

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy