^

Problemy iPhone’a 8 po aktualizacji iOS 11.3

Tomasz Wołkowski

11 kwietnia 2018

Problemy iPhone’a 8 wyszły na jaw po ostatniej aktualizacji systemu. Niektórzy posiadacze tych urządzeń skarżą się, że stały się one zupełnie bezużyteczne po aktualizacji do iOS 11.3. Wcześniej wszystko działało dobrze.

iOS 11.3 „deaktywuje” iPhone’a 8 z wymienionym wyświetlaczem.

Posiadacze iPhone’a 8, którzy po rozbiciu wyświetlacza wymieniali go w niezależnych (nieautoryzowanych) punktach, przeżyli niemiłą niespodziankę po aktualizacji do iOS 11.3. Ekran dotykowy w ogóle nie działa. Wygląda na to, że w ekranie iPhone’a 8 znajduje się chip, który jest zsynchronizowany z płytą główną. Jeśli obydwa komponenty przestają do siebie pasować, płyta główna odmawia przyjęcia danych ekranu dotykowego. W tym przypadku dzieje się tak po aktualizacji systemu operacyjnego. System najwyraźniej dąży do nowego sparowania, które niestety kończy się porażką. Jeśli natomiast Apple sam wymienia ekran dotykowy, nie ma wtedy absolutnie żadnych problemów ze sparowaniem.

iOS 11.3 – Problemy iPhone’a 8 przypominają o „błędzie 53”.

To nie pierwszy raz, kiedy aktualizacja iOS psuje iPhone’a z „nieoficjalnymi” częściami. Przed dwoma laty problemem był tzw. „błąd 53”. Chodziło wtedy o przycisk home. Wraz z aktualizacją iOS 9.2.1 Apple sprawił, że Homebutton znowu funkcjonował prawidłowo.
Wtedy jednak Apple miał dobry powód do takiego zachowania. Wymiana przycisku home w połączeniu z Touch ID i sensorem odcisku palca, mogłaby umożliwić manipulacje przy komunikacji między sensorem a „Secure Enclave” (służy ona do ochrony danych kodów i odcisków palca).
Użytkownicy iPhonów, których dotknął aktualny problem z ekranem dotykowym, powinni mieć nadzieję, że wraz z następną aktualizacją, problem ten zostanie przez Apple naprawiony.

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy