Select Page

O starszych Macach i systemach Apple na żywo w Tyflo Radiu

O starszych Macach i systemach Apple na żywo w Tyflo Radiu

  • 0
  • 15.04.2018
Jaromir Kopp

Jutro, czyli w poniedziałek 16 kwietnia zapraszam do Tyflo Radia. Dzięki uprzejmości Michała Kasperczaka będę miał okazję porozmawiać o starszych komputerach, systemach Apple i o tym, co, jak, z czym i za pomocą czego się do Maców podpinało. Przy okazji porozmawiamy o dostępności na przestrzeni lat. O Apple na żywo w Tyflo Radiu.

Tyflopodcast na żywo

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to program rozpocznie się o 19.00. Nagranie audycji będzie później dostępne do odsłuchania w ramach Tyflopodcastu.
Opowiem to różnicach pomiędzy dawnymi Macintoshami a obecnymi Macami, o tym, jak trudno było w latach 90 w Polsce być użytkownikiem komputerów Apple. O klawiszu Delete oraz o prawym Alt, którego być nie powinno. Michał na pewno będzie chciał porozmawiać również o dostępności i ułatwieniach dla niepełnosprawnych w systemach Apple.

O Apple na żywo w Tyflo Radiu

To już drugi raz, gdy będę miał przyjemność gościć w programie Michała Kasperczaka. Poprzednio rozmawialiśmy niemal równe dwa lata temu, przy okazji wydania Mój Mac Magazynu „Apple bez barier”, którego tematem głównym była dostępność.
Tyflo Radia można posłuchać w przeglądarce, jest tam również podany link do strumienia audio: http://www.tyflopodcast.net/tyflopodcastnazywo/
Tyflo Radio również dostępne jest w Radio On TV na iOS i tvOS.
 

Może Cię zainteresować:

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!