Jutro, czyli w poniedziałek 16 kwietnia zapraszam do Tyflo Radia. Dzięki uprzejmości Michała Kasperczaka będę miał okazję porozmawiać o starszych komputerach, systemach Apple i o tym, co, jak, z czym i za pomocą czego się do Maców podpinało. Przy okazji porozmawiamy o dostępności na przestrzeni lat. O Apple na żywo w Tyflo Radiu.

Tyflopodcast na żywo

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to program rozpocznie się o 19.00. Nagranie audycji będzie później dostępne do odsłuchania w ramach Tyflopodcastu.

Opowiem to różnicach pomiędzy dawnymi Macintoshami a obecnymi Macami, o tym, jak trudno było w latach 90 w Polsce być użytkownikiem komputerów Apple. O klawiszu Delete oraz o prawym Alt, którego być nie powinno. Michał na pewno będzie chciał porozmawiać również o dostępności i ułatwieniach dla niepełnosprawnych w systemach Apple.

O Apple na żywo w Tyflo Radiu

To już drugi raz, gdy będę miał przyjemność gościć w programie Michała Kasperczaka. Poprzednio rozmawialiśmy niemal równe dwa lata temu, przy okazji wydania Mój Mac Magazynu „Apple bez barier”, którego tematem głównym była dostępność.

Tyflo Radia można posłuchać w przeglądarce, jest tam również podany link do strumienia audio: http://www.tyflopodcast.net/tyflopodcastnazywo/

Tyflo Radio również dostępne jest w Radio On TV na iOS i tvOS.

 

Może Cię zainteresować: