Wybierz Strona

Problem z „usypianiem” pod macOS 10.13.4

Problem z „usypianiem” pod macOS 10.13.4

 • 2
 • 12.04.2018
Tomasz Wołkowski

Każdy z nas na pewno korzysta i docenia funkcję „uśpij” w macOS. Ja korzystam z niej codziennie 🙂 Niestety po ostatniej aktualizacji do macOS 10.13.4 funkcja ta u niektórych przestała działać tak jak powinna.
Z początku winą za taki stan rzeczy chciano obarczyć szyfrowanie FileVault. Niestety okazało się, że nawet Maki bez włączonego szyfrowania mają ten problem.

Jak wygląda problem z „usypianiem” pod macOS 10.13.4?

Problem objawia się na dwa sposoby.
Pierwszy: po naciśnięciu np. spacji w Mac’u  w ogóle się nie wybudza. Ekran pozostaje czarny.
Drugi: po naciśnięciu spacji pojawiają się pola do logowania. Niestety po podaniu wymaganych danych Mac się zawiesza.
Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku, jedynym rozwiązaniem jest niestety twardy reset Mac’a. Rozwiązanie takie jest bardzo dobrze znane ze świata Windows, ale jest zupełną nowością w świecie Apple.
Po raz kolejny musimy czekać na wprowadzenie poprawki do systemu macOS 10.13.4, która naprawi ten problem. Mam nadzieję, że ten rok będzie przełomowym, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i stabilność systemu, a macOS znów będzie systemem, który będzie dumą firmy z Cupertino.
Źródło

O autorze

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.

2 komentarze

 1. M@Rcin

  Nie liczyłbym na szybką poprawkę. Ja się bujam z restartami i błędami przy usypianiu od kiedy weszła high sierra. Zgłoszone do apple dawno temu i nie jestem jedyny. Ewidentnie nie radzą sobie z tym problemem…

  Odpowiedz
 2. asli

  NIe spotkałem się potrzebą resetu na windowsie od czasu win 7.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!