^

SD5200T Thunderbolt 3 Docking Station nowość od Kensington

Jaromir Kopp

10 kwietnia 2018

Przez lata firma Kensington kojarzyła mi się z zabezpieczeniami przed kradzieżą. Pierwszy raz gniazdo Kensington Security Slot zobaczyłem właśnie w Macu. Nadal iMac, Mac mini i Mac Pro są wyposażane w te gniazda. Za sprawą SD5200T Thunderbolt 3 Docking Station dowiedziałem się, że Kensington ma znacznie szerszy asortyment.

Thunderbolt

Wiele osób narzeka na skromny i jednolity zestaw portów w nowych MacBookach (Pro). Może rzeczywiście użycie tylko jednego rodzaju złącza (USB-c) bywa kłopotliwe, gdy ma się wiele starszych urządzeń, jednak zastosowano najpotężniejszą obecnie technologię: Thunderbolt (3). Na jej bazie można w zasadzie konstruować dowolne peryferia i ich kombinacje. Najnowsza aktualizacja macOS 10.13.4 wprowadziła nawet natywną możliwość używania zewnętrznych kart graficznych. Co niestety przy okazji narobiło trochę problemów programowym adapterom monitorów jak Dual Display.

Przemyślany zestaw portów i zgrabna konstrukcja

SD5200T Thunderbolt 3 Docking Station jest niewielkim urządzeniem (26 mm x 217 mm x 85 mm) podłączanym do komputera oczywiście przez Thunderbolt 3 (USB-c).
SD5200T Thunderbolt 3 Docking Station nowość od Kensington 2
Stacja dokująca rozszerzy możliwości komunikacji komputera z peryferiami poprzez następujące gniazda:

  • DisplayPort DP++
  • GigabitEthernet RJ-45
  • Dwa porty USB 3.0 (standardowe)
  • Port USB 3.0 w gnieździe USB-c
  • Wejście i wyjście audio mini-Jack
  • Przelotowy port Thunderbolt 3 w gnieździe USB-c

Oczywiście mamy też gniazdo Kensington Security Slot.
Dodatkowe zalety stacji to możliwość zasilania komputera mocą do 85 W przez port USB-c, którym jest z nim połączona. Przyzwoite zasilanie dostarczono również do portów USB. SD5200T pozwala też na jednoczesne podłączenie dwóch monitorów. Jednego przez DisplayPort, a drugiego za pomocą dodatkowej przejściówki, do wyjścia Thunderbolt.
Stację dokującą można za pomocą specjalnego adaptera zamocować bezpośrednio do monitora, dzięki czemu nie będzie zajmowała ona miejsca na biurku.
SD5200T Thunderbolt 3 Docking Station wymaga macOS 10.12 lub Windows 10.
Więcej na stronie producenta SD5200T Thunderbolt 3 Docking Station.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy