Wybierz Strona

SD5200T Thunderbolt 3 Docking Station nowość od Kensington

SD5200T Thunderbolt 3 Docking Station nowość od Kensington

  • 0
  • 10.04.2018
Jaromir Kopp

Przez lata firma Kensington kojarzyła mi się z zabezpieczeniami przed kradzieżą. Pierwszy raz gniazdo Kensington Security Slot zobaczyłem właśnie w Macu. Nadal iMac, Mac mini i Mac Pro są wyposażane w te gniazda. Za sprawą SD5200T Thunderbolt 3 Docking Station dowiedziałem się, że Kensington ma znacznie szerszy asortyment.

Thunderbolt

Wiele osób narzeka na skromny i jednolity zestaw portów w nowych MacBookach (Pro). Może rzeczywiście użycie tylko jednego rodzaju złącza (USB-c) bywa kłopotliwe, gdy ma się wiele starszych urządzeń, jednak zastosowano najpotężniejszą obecnie technologię: Thunderbolt (3). Na jej bazie można w zasadzie konstruować dowolne peryferia i ich kombinacje. Najnowsza aktualizacja macOS 10.13.4 wprowadziła nawet natywną możliwość używania zewnętrznych kart graficznych. Co niestety przy okazji narobiło trochę problemów programowym adapterom monitorów jak Dual Display.

Przemyślany zestaw portów i zgrabna konstrukcja

SD5200T Thunderbolt 3 Docking Station jest niewielkim urządzeniem (26 mm x 217 mm x 85 mm) podłączanym do komputera oczywiście przez Thunderbolt 3 (USB-c).
SD5200T Thunderbolt 3 Docking Station nowość od Kensington 2
Stacja dokująca rozszerzy możliwości komunikacji komputera z peryferiami poprzez następujące gniazda:

  • DisplayPort DP++
  • GigabitEthernet RJ-45
  • Dwa porty USB 3.0 (standardowe)
  • Port USB 3.0 w gnieździe USB-c
  • Wejście i wyjście audio mini-Jack
  • Przelotowy port Thunderbolt 3 w gnieździe USB-c

Oczywiście mamy też gniazdo Kensington Security Slot.
Dodatkowe zalety stacji to możliwość zasilania komputera mocą do 85 W przez port USB-c, którym jest z nim połączona. Przyzwoite zasilanie dostarczono również do portów USB. SD5200T pozwala też na jednoczesne podłączenie dwóch monitorów. Jednego przez DisplayPort, a drugiego za pomocą dodatkowej przejściówki, do wyjścia Thunderbolt.
Stację dokującą można za pomocą specjalnego adaptera zamocować bezpośrednio do monitora, dzięki czemu nie będzie zajmowała ona miejsca na biurku.
SD5200T Thunderbolt 3 Docking Station wymaga macOS 10.12 lub Windows 10.
Więcej na stronie producenta SD5200T Thunderbolt 3 Docking Station.

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!