^

Nowe akcesoria Logitech do iPad

Jaromir Kopp

28 marca 2018

Tak jak się spodziewałem, wczoraj zaprezentowane zostały dwa „ołówki”, jednak większość z moich przypuszczeń się nie sprawdziła (niestety). Tańszy Logitech Crayon oraz gumowe etui z klawiaturą są przeznaczone jedynie dla odbiorców edukacyjnych.

Logitech Crayon, czyli „Apple Pencil Edu”

Mam 4 wiadomości, jedna jest doba, a trzy są złe.
Zacznę od dobrej. Logitech Crayon jest tani, będzie kosztował połowę ceny Apple Pencil. Ma wymienne końcówki, długo pracuje (8 godzin) na jednym ładowaniu. Jest odporny na dzieci i warunki szkolne, wykonany został w większości z aluminium.
Logitech Crayon
Teraz złe wiadomości. Jest zgodny wyłącznie z zaprezentowanym wczoraj iPad 6. Oficjalnie nie działa z iPad Pro. Nie rozpoznaje siły nacisku, a jedynie kąt nachylenia względem ekranu. Będzie sprzedawany wyłączenie przez kanały edukacyjne Apple.

Logitech Rugged Combo 2, czyli etui i klawiatura „szkoło-odporna”

Będzie działać z iPad 5 (obecny tani model) oraz iPad 6 (ten pokazany wczoraj). Znacznie zwiększa odporność iPada na upadki i warunki szkolne. Łączy się przez Bluetooth, ale jest zasilana z baterii iPada. Zużywa niezauważalne ilości energii.
Logitech Rugged Combo 2
Najpoważniejszą jej wadą znów jest dostępność. Tylko w kanałach edukacyjnych.
Możliwe, że niebawem Logitech wypuści wersje nowych akcesoriów na rynek konsumencki, ale na pewno będą one droższe.

Na pocieszenie

Są też dobre wiadomości. Oryginalny Apple Pencil, choć w USA kosztuje tyle samo, to w Polsce jest o 50 zł tańszy. Teraz można go kupić za 429 zł z VAT.
Podobnie niższa jest polska cena iPad 6. W USA wynosi ona tyle, co iPad 5, czyli 329$, a w Polsce nowe iPady są od 200 zł tańsze i kosztują 1599 zł (wersja 32 GB).

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. waluta

  Źródłem uaktualnienia cen może być kurs dolara…. choć szkoda, że reszta sprzętu nie potaniała.

  • Jaromir Kopp

   Gdyby tak było, to by skorygowali więcej cen, a przynajmniej iPad Pro, które teraz są jeszcze mniej atrakcyjne (dla większości, bo mają swoje niepodważalne zalety)

 2. Mario

  Jak coś jest o połowę tańsze to nie można spodziewać się, że będzie takie samo jak coś 2 razy droższe…

Funkcja trackback/Funkcja pingback

 1. iPhone z Apple Pencil? Na to czekaliście? - Mój Mac - […] ołówków, czy tylko model uproszczony oraz to, czy „klony”, a w zasadzie jeden „klon” Apple Pencil Logitecha zadziała ze…