^

Najlepsza gra planszowa na iOS może być nasza

Dla mnie najlepsze gry na iPadzie to te żywcem przeniesione z „planszówek” na ekran tabletu. W App Store znajdziecie wiele perełek, które zachwycą Was miodnością rozgrywki, wizualizacją i muzyką. Do grona moich ulubionych gier z dumą dopisuję Imperium w 8 minut (Eight-Minute Empire). I nie tylko ja potwierdzam doskonałą jakość tej gry. Tytuł ten nominowano do tytułu najlepszej gry planszowej w konkursie Golden Geek Awards.
Imperium 8minut ios
Eight-Minute Empire to oficjalna gra o tym samym tytule, autorstwa Ryan Laukat. Ten świetny tytuł w perfekcyjny sposób przeniosło studio programistów Acram Digital z Rzeszowa. Autorzy na swoim blogu zachęcają do oddania głosu na „Imperium w 8 minut” licząc na to, że sięgną po najważniejszą nagrodę w tym ważnym konkursie. Oddać głos na tą grę możecie pod tym linkiem.
Rozgrywka faktycznie nie zajmie więcej czasu niż 8 minut. Naszym zadaniem jest zajęcie jak największego obszaru na mapie. Gra jest turową rozgrywką i wymaga od nas podjęcia decyzji o tym jakie akcje podczas swojej tury mamy wykonać: budowanie armii, ruch, usuwanie armii i tworzenie miasta. Rozgrywka niby banalna, ale potrafi całkiem nieźle wciągnąć. Tym bardziej, że gra się szybko, a przy tym musimy całkiem mocno wytężyć nasze komórki aby nie dać przeciwnikowi wygrać.
Jeśli lubicie mądre strategie, to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł. Sam wielokrotnie przywoływałem fakt, że uwielbiam zasiadać do rozgrywki w Carcassonne. I chociaż jestem zagorzałym zwolennikiem tego tytułu to zaręczam Wam, że polscy programiści niczym nie ustępują w swojej produkcji temu w jaki sposób udało się im przenieść klimat rozgrywki „przy stole” do gry na ekranie iPad’a.
Eight-Minute Empire – Zobacz w iTunes
Oficjalna witryna gry – http://eight.acram.eu

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy