^

Tańszy MacBook Air?

Redakcja

6 marca 2018

Znany analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo opublikował nowy raport dla inwestorów. Zwraca w nim uwagę na trzy produkty mające się pojawić w 2018 roku. Są to: 6,1-calowy iPhone LCD, nowa generacja słuchawek AirPods oraz „tańszy MacBook Air”.
O nowych iPhone’ach i następcach słuchawek AirPods pojawiają się już pewne informacje, które mozna uznać za wiarygodne. Słyszeliśmy także plotki o 13-calowym MacBooku, który mógłby być następcą MacBook Air. Jednak teraz informacje pochodzą od człowieka, który szalenie rzadko myli się w swoich raportach.
Kuo twierdzi, że w drugim kwartale 2018 roku pojawi się aktualizacja MacBooka Air. To praktycznie wszystko, co na ten moment wiemy. Analityk nie podaje żadnych szczegółów na temat tego, czego (oprócz niższej ceny) można się spodziewać po zaktualizowanym MacBooku Air. Stwierdzenie Kuo o wprowadzeniu urządzenia w drugim kwartale wskazuje na okres od kwietnia do czerwca. Może to oznaczać, że zobaczymy go na dorocznej konferencji WWDC.
MacBook Air to bardzo dobry i popularny komputer. Nie tyle ze względu na swoją cenę, ale także na walory użytkowe. Niestety w ciągu ostatnich trzech lat jego rozwój został nieco zaniedbany. Od tego czasu Apple ograniczyło dostępne modele, w tym zrezygnowało ze sprzedaży modelu 11-calowego. Nadszedł więc najlepszy czas na to, aby kolejna generacja zagościła w ofercie naszego ulubionego producenta.

Czego możemy się spodziewać po następcy?

Pole do popisu dla projektantów i konstruktorów w przypadku MacBooka Air jest dosyć znaczne. Oprócz oczywistych ulepszeń wewnętrznych, takich jak procesory i karta graficzna spodziewamy się zobaczyć w MacBooku ekran Retina. Obecny model niestety nadal oferuje wyświetlacz o rozdzielczości 1440 × 900 pikseli. Prawdopodobnie zobaczymy w nowym komputerze nowe porty USB-C / Thunderbolt 3. Wszystko wskazuje na to, że bryła popularnego notebooka od Apple również zostanie przeprojektowana, by zachować zgodność z obecną linią MacBooków.
Czekamy z niecierpliwością na kolejne przecieki w tej sprawie. Niebawem pojawi się pewnie więcej plotek o możliwej specyfikacji. Będziemy Was o nich informować na bieżąco.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy