^

SHAPESCALE waga, która Cię zeskanuje

Jaromir Kopp

6 marca 2018

Domyślam się, że część z Was chodzi na siłownie lub w inny sposób „marnuje” swoją energię, aby poprawić lub skorygować sylwetkę. Ja dla przykładu uprawiam wyczynową jazdę „Damką” na zakupy. Jednak większość z nas chciałaby sprawdzić, czy i jakie efekty nasze działania przynoszą. Można to robić za pomocą wagi i centymetra. Jednak teraz jest lepszy sposób: Shapescale waga, która Cię zeskanuje.

Shapescale waga ze skanerem 3D

Skaner 3D w kamerze TrueDepth iPhone’a X już spowszedniał. Ostatnio nawet wyznacza nowe trendy w teledyskach. Jednak sama technologia skanowania 3D wciąż kryje w sobie wiele niezbadanych możliwości. Jedną z nich już odkryła i wykorzystała firma odpowiedzialna za projekt Shapescale.
SHAPESCALE waga, która Cię zeskanuje
Pomysł wydaje się rewolucyjny i rewelacyjny. Kto z fanów „rzeźbienia ciała” nie chciałby dowiedzieć się z milimetrową precyzją, jak ćwiczenia wpływają na jego posturę, gdzie mu przybywa, gdzie ubywa i ile ostatnio zyskał jego biceps? Jestem pewien, że chętnych na Shapescale znajdzie się wielu.
Jest też inny pożytek z Shapescale. Dokładnie z wymiarowanie ciała przyda się przy doborze odpowiednich, dopasowanych kreacji. Jeżeli nie mieścimy się w strój naszych marzeń, to waga ze skanerem 3D pozwoli zmotywować i będzie informowała, ile nam jeszcze brakuje, aby się wcisnąć i czy zdążymy przed sylwestrem, ślubem, urlopem etc.

Trójwymiarowy model

Po każdym „ważeniu” w aplikacji możemy zobaczyć naszego trójwymiarowego awatara z nałożonymi teksturami, bo waga poza pomiarem, wykonuje kilkaset zdjęć, które potem w aplikacji są nakładane na model.
SHAPESCALE aplikacja
Shapescale ma trafić do sprzedaży już w kwietniu. Więcej o cenach i możliwościach dowiecie się ze strony: Shapescale.com.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy