^

4 gry na długie zimowe wieczory

Robert Wojno

3 marca 2018

Zimowe wieczory mają to do siebie, że potrafią się niemiłosiernie dłużyć i warto czasem zabić czas niezobowiązującą rozgrywką. Granie na konsoli w Wiedźmina czy inną Fifę to doskonały sposób na spędzanie czasu, ale co zrobić, gdy macie ochotę na coś lżejszego i najlepiej na małym ekranie? Przychodzimy Wam z pomocą i prezentujemy listę najlepszych gier mobilnych na długie zimowe wieczory i nie tylko.

Farm Heroes Super Saga

Na pewno słyszeliście o Candy Crush. Zbieranie cukierków jest interesujące, ale nadmiar cukru powoduje choroby i jest niedobry dla zębów, dlatego my polecamy zbieranie warzyw w Farm Heroes Super Saga. Zasady są podobne jak w pierwowzorze, a rozgrywka równie wciągająca. Przesuwamy na planszy warzywa tak, by ułożyć w linii co najmniej trzy takie same i tym sposobem zebrać je do naszego koszyka.Farm Heroes Super Saga wykorzystuje dość już ograny pomysł, ale ciekawa grafika i różne urozmaicenia sprawiają, że się nie nudzi.

Alto’s Adventure

Ta gra doskonale wpisuje się w zimowy klimat. Wcielamy się w niej w snowboardzistę, który zjeżdża z górki, unikając przy tym przeszkód i wykonując różne triki. Alto’s Adventure utrzymana jest w bardzo ciekawej atmosferze, dopełnianej nastrojową ścieżką dźwiękową. Ta darmowa gra nadaje się nie tylko dla amatorów sportów zimowych, ale dla wszystkich graczy lubiących wyzwania i odznaczających się odrobiną zręczności. Zadania na dalszych etapach Alto’s Adventure bywają bardzo trudne do zrealizowania.

Mini Metro

W kraju, gdzie przez ponad 50 lat powstały raptem dwie linie metra, budowanie kolejki podziemnej może się wydawać zajęciem bardzo monotonnym, ale to tylko pozory. W Mini Metro naszym zadaniem jest rozbudowa sieci metra w kolejnych miastach, tak by pasażerowie docierali z miejsca na miejsce bez nadmiernej zwłoki. Budujemy więc kolejne linie i łączymy nowo powstające stacje. Do dyspozycji mamy kilka trybów rozgrywki i wiele miast na świecie. Mini Metro to doskonała gra, która zmusza do myślenia i nadaje się do grania nie tylko w komunikacji miejskiej.

Close Your Eyes

W długie zimowe wieczory przymknięcie oczu na dłużej może się skończyć zaśnięciem, ale nie grozi to z grą Close Your Eyes. Naszym zadaniem jest doprowadzenie ciągle poruszającej się kuleczki w odpowiednie miejsce na planszy i unikanie pułapek. W tym celu odbijamy ją od przeszkód. Problem polega na tym, że jedyne możliwości sterowania to naciśnięcie planszy, które zmienia jej konfigurację — niczym tytułowe zamknięcie oczu sprawia, że widzimy coś innego niż gdy mamy je otwarte. Musimy tak „zamykać i otwierać oczy”, by nasza kuleczka dotarła w bezpieczne miejsce i nie wypadła z planszy.
To bardzo nowatorski i wciągający pomysł. Close Your Eyes potrafi wciągnąć na bardzo długie godziny, a pomaga w tym odpowiednio rosnący poziom trudności.
Z powyższymi tytułami nawet najdłuższy i najbardziej szary zimowy wieczór nie będzie nikomu straszny. Na naszej liście każdy powinien znaleźć dla siebie grę, która sprawi, że zima stanie się choć odrobinę weselsza i minie szybciej.
Tekst oryginalnie pojawił się w numerze 1/2018 Mój Mac Magazyn.

Robert Wojno

Dziennikarz technologiczny i specjalista od treści internetowych. Miłośnik, ale nie fanboy Apple. Fan wszystkiego co technologiczne i gadżeciarskie. W moim domu tylko lodówka nie jest (jeszcze) podłączona do Internetu.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy