^

Apple wynalazło koło na nowo

Jaromir Kopp

2 marca 2018

Ochrona własności intelektualnej i znaków towarowych to ważna rzecz. Czasem samo logo firmy może mieć bardzo wymierną i dużą wartość. Wiedzą o tym producenci i sprzedawcy podróbek. Dlatego nie dziwi, że Apple wynalazło koło i chce to opatentować.

Apple Park

Nowa oficjalna siedziba Apple jest znana z wielu zdjęć oraz filmów. Zazwyczaj przedstawiana jest z profilu. Wygląda wtedy jak statek kosmiczny i taki przydomek nosi najważniejszy budynek tego kompleksu. Nawet na Apple Maps centrala firmy jest oznaczona za pomocą pierścienia widzianego z ukosa. Jednak zastrzeżony znak ma inną formę.
Apple park Apple Maps

Apple wynalazło koło

Patent, a w zasadzie zastrzeżony znak towarowy dotyczy widoku nowej siedziby z góry. Są to koncentryczne pierścienie uzupełnione logiem Apple z nadgryzionym jabłkiem oraz napisem Park.
Zakres znaku określono bardzo szeroko. Od sprzętu i oprogramowania komputerowego, elektroniki użytkowej, muzyki, przez edukację, prezentacje, restauracje po odzież i nakrycia głowy.
Jestem ciekaw, czy znak został zastrzeżony tylko po to, aby uniemożliwić innym jego użycie, czy Apple ma jakieś dodatkowe plany z nim związane?
Źródło: Patently Apple

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy