^
1 Apple Park Way Nowy Adres Apple

Apple zmienia adres! Czyli historia na ikonach

Jaromir Kopp

18 lutego 2018

Pracownicy Apple pomału wprowadzają się do nowej siedziby, przy okazji rozbijając się o czyste szyby rozdzielające pomieszczenia. Steve Jobs Theater również był już kilka razy użyty. Choć budowa nie została ukończona, to Apple Park już stał się oficjalną siedziby firmy, czyli Apple zmienia adres.

1 Apple Park Way

To od wtorku oficjalny, nowy adres Apple. Właśnie taki numer ma najważniejszy budynek w Apple Park zwany „Spaceship”. W nowym kompleksie budynków ma docelowo pracować 12 000 osób.
Nowy adres pojawia się w stopkach maili (choć nie wszystkich) oraz jest już na stronie www. W mailu rozesłanym do deweloperów w czwartek nowy adres już się pojawił, ale w mailu rozsyłanym w sobotę do członków programu MFi wciąż figuruje stary adres.
Nowy adres w korespondencji z USA
Stary adres w korespondencji MFi
Na fakturach i mailingach kierowanych do polskich klientów znajduje się oczywiście adres europejskiej siedziby Apple w Irlandii.

1 Infinite Loop

To był adres siedziby Apple od lat 90 zeszłego wieku. Nawiązywał on do kształtu ulicy, przy której znajdują się najważniejsze przed powstaniem Apple Park, budynki firmy. Infinite Loop (nieskończona pętla), to również określenie programistyczne. Dotyczy ono pętli w programie, która się nigdy nie kończy. Czasem jest to powodowane błędem i było zmorą programistów, jednak często budowa programu, który ma stale pracować, jest oparta właśnie na takiej pętli.

Mapy Apple

Nawiązując do zmian adresu, ciekawie wygląda również ewolucja ikony Apple Maps. W iOS 6 wyraźnie nawiązywała ona do ówczesnej siedziby Apple i zawierała ulicę Infinite Loop oraz autostradę 280. W iOS 7 widoczny był na niej trudny do zlokalizowania w rzeczywistości zakręt autostrady 280, jednak wydaje się, że było to miejsce tuż przy Apple Park. Obecne ikony wyraźnie pokazują Apple Park wraz z „Spaceship”.
ikony map w iOS 6, 7, 11
Zobaczcie też, jak stosunkowo blisko siebie znajdują się obie siedziby firmy. Dookoła Infinite Loop wiele miejsca zajmują parkingi dla pracowników. W Apple Park wybudowano parkingi kryte, pozostawiając dużo miejsca dla zieleni.
1 Apple Park Way i 1 Infinite Loop

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. TOmas

    Nawet tego nie zauważyłem. U mnie ikona map od Apple jest gdzieś w dalekim folderze do którego się nie zagląda. Mapy Google rządzą.

  2. Grzegorz s.

    Warto dodać, że ikona Map od iOS 6 pokazuje funkcję nawigacji. Wcześniej – gdy program takiej usługi nie posiadał – na ikonie nie było tej charakterystycznej niebieskiej strzałki nawigacyjnej. Czy możemy prosić o dodanie do artykułu ikony z iOS 1 – 5?