^

macOS i iOS rosną w siłę, zwiększając swój udział w rynku

Jaromir Kopp

2 marca 2018

Chodzi o udział w rynku określany na podstawie ilości wejść na strony internetowe. Dane globalne pokazują, że obie platformy: macOS i iOS rosną w siłę.

macOS i iOS rosną w siłę również w internecie

Dobre dane sprzedaży urządzeń Apple oraz ich duża żywotność znalazły swoje odbicie w ilości wejść na strony internetowe.
Komputery z macOS systematycznie od dłuższego czasu podkradają PeCetom z Windowsem udział w rynku. Nie są to zmiany duże, ale stałe. Obecnie w lutym macOS ma niemal 10% udziału w segmencie komputerów stacjonarnych i przenośnych. W ciągu roku przybyło mu ponad 2% kosztem Windowsa.
macOS i iOS rosną w siłę platformy komputerowe
iOS również radzi sonie ostatnio dobrze, choć w skali roku ma pewnie wahania. Obecnie w rynku urządzeń mobilnych ma ponad 31% udziału. Za pomocą urządzeń z Androidem strony www odwiedzane są częściej, ale w ciągu ostatnich miesięcy odnotował wyraźny spadek. W lutym osiągnął niecałe 68%.
macOS i iOS rosną w siłę platformy mobilne

Windows leci na łeb

Jeszcze ciekawiej wygląda zestawienie wszystkich systemów operacyjnych bez podziału na rodzaje urządzeń. W ciągu roku Windows stracił 12%! Beneficjentami tych zmian są iOS, Android oraz w mniejszym stopniu macOS.
macOS i iOS rosną w siłę, zwiększając swój udział w rynku kosztem Windows
Obecnie nasze platformy łącznie generują niemal 23% odwiedzin stron WWW przy 18% rok temu.
Dane zdają się potwierdzać podawaną przez producentów, ilości aktywnych urządzeń.
Źródło: NetApplications.com

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy