^

iPhone X królem wydajności

Redakcja

2 marca 2018

Benchmarki nie zawsze są najlepszym obrazem wydajności naszych urządzeń. Jednak dają pewien obraz sytuacji i pozwalają nam na ustalenie pewnego punktu odniesienia. Tym razem dokonano szczegółowych porównań najnowszego modelu smartfona od Samsunga i produktów od Apple. Wyniki są bardziej niż zadowalające. Nawet dla właścicieli iPhone’a 7, a oczywiście iPhone X królem wydajności jest niezmiennie.
W testach porównawczych przeprowadzonych przez AnandTech Samsung Galaxy S9 wyposażony w procesor Exynos 9810 przegrał z układem A11 z iPhone’a X i iPhone’a 8 w każdym teście porównawczym a w większości przypadków przegrał również z A10 z iPhone’a 7. To bardzo dobra nowina dla właścicieli starszych modeli.

Samsung używa dwóch oddzielnych układów w swoich nowych urządzeniach Galaxy: Exynos 9810 i Snapdragon 845 od Qualcomm. Chip z Exynos 9810 jest lepszy w testach od Snapdragona, ale i tak nie dorównuje procesorowi A11 Bionic od Apple.
W teście WebXPRT, który mierzy zadania oparte na HTML5 i JavaScript, układ A11 telefonu iPhone X uzyskał wynik 352, przy 178 punktach uzyskanych przez Exynos 9810 i 291  Qualcomma.

Jeśli chodzi o możliwości grafiki, iPhone X również pokonał oba warianty chipów Samsunga.

Nie samą wydajnością człowiek żyje

Warto również zauważyć, że jest jeszcze jedna dziedzina, w której Samsung nie może jeszcze konkurować z Apple — rozpoznawanie twarzy. Jak donosi CNET, Galaxy S9 i S9 + nadal korzystają z dwuwymiarowego systemu rozpoznawania twarzy i tęczówki. Nie może się on równać z technologią skanowania twarzy 3D firmy Apple.
Galaxy S8, który wykorzystał tę samą funkcję 2D, mógł zostać oszukany przez zdjęcia. Nowy flagowiec Samsunga ma ulepszoną technologię rozpoznawania twarzy, aby zminimalizować próby podszywania się pod właściciela telefonu. Niemniej jednak to ten sam ogólny system, który był używany w urządzeniach poprzedniej generacji.
Ponieważ funkcja rozpoznawania twarzy Samsunga nie jest tak bezpieczna, jak Face ID, koreańska firma nadal korzysta z weryfikacji linii papilarnych, z której Apple rezygnuje. Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo powiedział, że producenci smartfonów z Androidem są dwa i pół roku za Apple, jeśli chodzi o techniki rozpoznawania twarzy. Minie zatem trochę czasu, zanim Samsung będzie miał system, który może zastąpić skanowanie odcisków palców.
Powyższe wyniki pokazują, że Samsung nadal nie jest w stanie dorównać Apple w wydajności. Wygląda na to, że Apple się jeszcze nie kończy.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy