^

WWDC 2018, możliwy termin i nowości

Jaromir Kopp

17 lutego 2018

W kalendarzu Apple WWDC jest dla Mac Wyznawcy największym świętem. Choć podobnie jak w dyskusjach „O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia*” mogą się znaleźć zwolennicy wrześniowej prezentacji iPhonów.

WWDC (prawie) dla wszystkich

WWDC nie jest tylko świętem programistów. Podczas wystąpienia otwierającego tę konferencję dowiadujemy się rownież, co dostaniemy od Apple za damo. Mam na myśli „duże” aktualizacje systemów dostępne dla wszystkich, którzy nie mają zbyt wiekowych urządzeń. Konferencja wyznacza też dalsze drogi rozwoju platform Apple. Czasem również prezentują na niej lub przynajmniej zapowiadają nowe urządzenia. To bez wątpienia kluczowe wydarzenie w roku.

WWDC 2018, termin

Mac Rumors wykonał analizę możliwych terminów i miejsc, gdzie WWDC mogłoby się dobyć. Wiadomo, że od kilkunastu lat, impreza dla programistów ma swój czas w pierwszej połowie czerwca. Rok temu, po dłuższej bytności w San Francisco Moscone Center, powróciła do McEnery Convention Center w San Jose i tam ma się odbyć również w tym roku. Obecnie wolny termin jest tylko w pierwszym pełnym tygodniu czerwca, czyli najodpowiedniejszym okresie dla WWDC. Mac Rumors doszło do wniosku, że właśnie tam i wtedy w dniach od 4 do 8 czerwca 2018 odbędzie się to ważne wydarzenie.

Co zobaczymy 4 czerwca 2018

W zasadzie można być pewnym, że zaprezentowany zostanie i udostępniony deweloperom, a potem publicznym testerom nowy iOS 12 oraz macOS 10.14. Choć wiemy, że Apple skupi się na jakości i wydajności systemów, to fani nowinek, też mają na co czekać. Pisaliśmy o tym już wcześniej, bo o nadchodzących systemach już wiele wiadomo. Najważniejszą nowością może być możliwość tworzenia uniwersalnych aplikacji działających na iOS i macOS.
Choć wiadomo też, że Apple zrywa z praktyką kumulowania nowych funkcji systemów w głównych wydaniach i będzie je udostępniał w ciągu roku, tak jak to się dzieje z iOS 11.3, to na czerwiec czekam z niecierpliwością.
* Jan Tadeusz Stanisławski – O Wyższości Świąt Wielkiej Nocy Nad Świętami Bożego Narodzenia 
Źródło: Mac Rumors

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Daniel

    Kolejny iOS 12 już niestety zapewne nie dla mojego iPad Air 1 z pamięcią RAM 1GB . To pierwszy Apple iPad z 64 bitowym procesorem A7 oraz wydany 2013 roku czyli 5 lat temu. Wcześniejszy model przed tym moim iPad 4 generacji nie dostał iOS 11 i Apple zakończył wsparcie na iOS 10. Wychodzi ze teraz czas na mój iPad Air 1, który nie dostanie iOS 12, który ma być ulepszony do 11. Narazie mam zainstalowany iOS 10.0.2 z jailbreak, ale go wzasadzie nie używam, ale może mi się przydać do np. szybkiego zwalniania RAMu 1GB jak to czynie 2 gestami w iPhone 3GS. iPada uzywam głównie do RSS, Twittera, fb, przeglądarki www.