^

Twitter się kończy! Na macOS

Jaromir Kopp

17 lutego 2018

Dziś w nocy na profilu wsparcia Twittera pojawił się komunikat o rezygnacji z rozwoju aplikacji Twitter na macOS. Program nie jest już dostępny w Mac App Store i niebawem przestanie działać. Twitter się kończy!

Na komputerze tylko przez WWW?

Takie jest oficjalne stanowisko Twittera:
„Skupiamy nasze wysiłki na dobrym, spójnym odbiorze Twittera na różnych platformach. Tak, od dziś aplikacja Twitter dla macOS nie będzie już dostępna do pobrania, a w ciągu 30 dni zaprzestaniemy jej obsługi przez nasz serwis”.
Pamiętacie, kiedy ostatni raz uruchomiliście aplikację Twittera na macOS? Bo ja nie. Gdy rozpocząłem jej poszukiwania po dysku w celu skopiowania ikony, okazało się, że nie mam jej już na komputerze. Również w Safari rzadko otwieram stronę Twitter.com, co jednak nie oznacza, że na MacBooku nie korzystam z Twittera. Owszem, nawet często. Na szczęście kiedyś zainwestowałem w duet klientów serwisu Twitter: TweetBot na iOS oraz TweetBot na macOS i w zasadzie tylko z tych aplikacji korzystam na obu platformach, bo świetnie ze sobą współpracują i synchronizują dane.
A czy Wy będziecie rozpaczać po Twitter dla macOS?


TweetBot na macOSTweetBot na iOS
 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Dawid

    Byle tylko Teeetbot dzialal i nic do szczęścia w tym temacie nie jest potrzebne 😉

  2. MDW

    Fakt, że do dzisiaj w oficjlanych klientach Twittera nie ma synchronizacji pozycji czytania jest dosłownie skandalem. Nie dziwię się, że ludzie niezbyt często korzystali z aplikacji na macOS. Z Twittera chyba korzysta się głownie na platformach przenośnych. Na szczęście Tweetbot we wszystkich wersjach od zawsze ma synchronizację i działa to całkiem zgrabnie (poza kilkoma chwilowymi problememami w przeszłości). Decyzja Twittera może nawet trochę pozytywnie wpłynąć na sprzedaż Tweetbota dla macOS. 🙂