Wydawało się, że echa konferencji, na której podano wyniki finansowe Apple za 1 kwartał finansowy 2018 (czyli świąteczny kwartał 2017) już przycichły. Jednak nadal są analizowane pod różnymi kątami.

Rekordy w podziale na branże

Apple przyzwyczaiło nas do tego, że systematycznie poprawia własne rekordy sprzedaży. Zdarzyły się w ciągu ostatnich lat drobne wpadki, ale stanowiły wyjątek. Jednak w podziale na kategorie produktów nie wszystkie branże poprawiają swoje wyniki, a niektóre mają swój najlepszy okres dawno za sobą.

Ciekawe zestawienie przygotowała Statista. Na wykresie porównała najnowszy rekordowy kwartał z poprzednimi rekordami każdej z branż Apple, osobno.

Infographic: Apple's Record-Breaking Quarter | Statista You will find more infographics at Statista

Tylko 3 kategorie poprawiały wyniki z zeszłego roku. Rekord przychodu z iPadów jest najstarszy. Ma aż 4 lata. Zaskakująca jest też data poprzedniego najlepszego wyniku sprzedaży produktów „innych”, czyli zegarków, słuchawek, iPodów itp. Apple w tym kwartale pobił rekord sprzed dwóch lat.

O wynikach Apple za miniony kwartał możesz przeczytać tu: APPLE ZAWSTYDZIŁ WALL STREET OGŁASZAJĄC NAJLEPSZY KWARTALNY WYNIK FINANSOWY W DZIEJACH FIRMY

Może Cię zainteresować: