Sonos jest liderem głośników bezprzewodowych. Jest również nadal dostępny w Apple On-Line Store (ale nie w Polsce). Potrafi odtwarzać muzykę z bardzo wielu serwisów streamingowych w tym Apple Music i Spotify. Do tego oczywiście obsługuje też Air Play.

Good luck with your #homepod launch @Apple. We made you a playlist

Sonos wita Apple HomePod z dowcipną playlistą Spotify

Takie słowa pojawiły się we wpisie na twitterowym profilu Sonos’a. Po polsku brzmi to mniej więcej tak:

Powodzenia z #homepod, @Apple. Stworzyliśmy ci playlistę.

Playlista jest „złośliwie” przygotowana w Spotify, a utwory składają się na tekst: Hello Apple, something about us together feels right, even though you’re crazy for this HomePod. Dalsza część tekstu ułożonego z kolejnych tytułów piosenek brzmi: Remember, two is better than one. Just playing. It’s a party — everybody’s coming to my house, even you. Come as you are fruit machine. No matter what you’re told, we’re going to be friends over everything.

Można to odczytać jako żartobliwe przywitanie Apple w świecie głośników bezprzewodowych, gdzie znajdzie się miejsce dla wszystkich oraz mały prztyczek w nos z powodu braku wsparcia dla Spotify.

Nie można się dziwić, że Apple wspiera natywnie tylko swój serwis multimedialny. Dodatkowo należy zauważyć, że AM ma w ofercie ponad 45 milionów utworów, a Spotify jedynie 30 milionów. Oczywiście przez HomePod można za pomocą Air Play (2) transmitować dźwięk z dowolnego serwisu obsługiwanego przez iPhone, iPada, ATV czy komputery Mac więc nie jesteśmy skazani wyłączenie na muzykę od Apple.

Dziś HomePod trafia do pierwszych użytkowników oraz do sklepów stacjonarnych Apple w 3 krajach: USA, Wielkiej Brytanii i Australii. Pierwsze recenzje zachwalają wyjątkowo dobry dźwięk i solidną budowę. Niestety lekko obrywa się Siri za niezbyt wielką funkcjonalność nawet po angielsku.

Należy na koniec dodać, że HomePod trafia do użytkowników w wersji beta. Pełną funkcjonalność w tym multiroom i funkcję łączenia w pary stereo, uzyska, gdy pojawi się iOS oraz tvOS 11.3 wraz z Air Play 2.

Sonos wita Apple HomePod z dowcipną playlistą Spotify

Źródło: Apple Insider

Może Cię zainteresować: