^
Bateria i wydajność, Apple już wszystko wyjaśnia!

Bateria i wydajność, Apple już wszystko wyjaśnia!

Jaromir Kopp

7 lutego 2018

Choć najnowsza wersja beta iOS 11.3, która przynosi zapowiadaną nowość w postaci informacji o kondycji baterii, nie doczekała się jeszcze publicznej wersji, to Apple już zamieścił dokładny opis działania nowych funkcji związanych z baterią.

Bateria i wydajność telefonu iPhone

Publiczne drugie wydanie bety systemu iOS 11.3 pojawiło się dzisiaj, dlatego warto zapoznać się z tym, co oferuje już i co nas czeka.

Podstawowe informacje o nowych funkcjach w iOS 11.3b2 już opisywaliśmy. Teraz pora na bardziej szczegółowe dane.

Nowe baterie posiadają maksymalną pojemność. W takiej sytuacji ograniczenie wydajności jest wyłączone i wyświetlany, jest komunikat: Bateria może obecnie obsłużyć szczytowy pobór mocy przez urządzenie.

Funkcja ograniczająca wydajność zostanie włączona jedynie, gdy system stwierdzi, że urządzenie przynajmniej raz wyłączyło się z powodu braku odpowiedniej wydajności baterii. Zobaczymy wtedy komunikat: Ten iPhone nieoczekiwanie wyłączył się, ponieważ jego bateria nie mogła zapewnić wystarczającego zasilania w momencie szczytowego poboru mocy. Funkcja zarządzania wydajnością jest teraz aktywna, co pomoże uniknąć ponownego wystąpienia tego problemu. Wyłącz…

Funkcję ograniczania wydajności będzie można wyłączyć. Raz wyłączonej nie da się włączyć ponownie. Zostanie aktywowana przy kolejnej „zapaści” iPhone. Potwierdza to informacja na ekranie: Ten iPhone nieoczekiwanie wyłączył się, ponieważ jego bateria nie mogła zapewnić wystarczającego zasilania w momencie szczytowego poboru mocy. Ochrona zapewniana przez funkcję zarządzania wydajnością została przez Ciebie wyłączona.

Gdy stan baterii jest już zły

Powyższe informacje dotyczą sytuacji, gdy stan baterii nie był rozpoznany jako szczególnie zły, ale wystąpiło nieoczekiwane wyłączenie. Gdy system oceni baterię jako mocno wyeksploatowaną, poinformuje nas tymi słowy: Kondycja baterii jest znacznie obniżona. Wymianę baterii na nową, o pełnej pojemności i wydajności, może wykonać autoryzowany serwis Apple. Więcej informacji o opcjach serwisu…

Nawet w tym przypadku funkcje zabezpieczające będzie można wyłączyć.

Po więcej informacji zapraszam na stronę Apple: Bateria i wydajność telefonu iPhone

Przypominam też o programie wymiany baterii w obniżonej cenie.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy