^

iOS 11.3b2 z funkcją „Kondycja baterii”

Jaromir Kopp

6 lutego 2018

Zgodnie z obietnicą, Apple szykuje się do udostępnienia funkcji pokazującej stan baterii oraz jego wpływ na pracę iPhone. Dodatkowo oferuje możliwość rezygnacji z zabezpieczeń przed wyłączaniem się iPhone’ów ze zużytymi bateriami, która to przy okazji obniża ich wydajność. iOS 11.3b2 z funkcją „Kondycja baterii” dziś został udostępniony deweloperom.

iOS 11.3 i sporo zmian

O zmianach w iOS 11.3 już pisaliśmy, jest ich całkiem sporo. Jednak w pierwszej becie brakowało zapowiadanej przez Tima Cooka funkcji informowania o stanie baterii i zarządzania wydajnością. W dzisiejszej becie funkcja już się pojawiła. Nie mogą jej na razie zobaczyć użytkownicy iPhone X. Jest to najprawdopodobniej spowodowane brakiem funkcji ograniczania wydajności w tym modelu.

Kondycja baterii (Beta)

W Ustawieniach -> Bateria poza informacją o jej kondycji, mogą się również pojawiać sugestie pozwalające na przedłużenie czasu pracy. W moim przypadku pojawiło się zalecenie obniżenia jasności ekranu.
W dziale „Kondycja baterii” system informuje jej stanie w procentach w stosunku do pojemności nowej. Poniżej pojawia się informacja, czy akumulator jest w stanie obsłużyć „szczytowy pobór mocy”. W przypadku słabszych baterii może się tam pojawić opcja wyłączenia ograniczeń wydajności. Z racji posiadania nowego iPhone, nie byłem w stanie tego sprawdzić.
iOS 11.3b2 zalecenia „Kondycja baterii”

Inne ciekawostki

iPhone zasygnalizował mi, że jego stan naładowania osiągnął 85%. Informacja może być istotna, bo do progu 85%, bateria ładuje się stosunkowo szybko, a powyżej 85%, przyrost ładunku jest znacznie wolniejszy. Również, niektórzy eksperci uważają, że długiej żywotności baterii sprzyja nienapełnianie jej zbyt często do pełna.
Osobiście nigdy się nie przejmowałem ładowaniem, zawsze zostawiając iPhone podpiętego do zasilacza na noc. Nawet po 2 latach takiego użytkowania nie miałem powodów do narzekania na stan baterii. Do tej pory mam sprawnego iPhone 3G z oryginalną 9-letnią baterią.
W iOS 11.3 urządzenia USB podłączane przez port Lightning, w celu zwiększenia bezpieczeństwa, będą wymagały autoryzacji kodem lub podłączenia, gdy urządzenie jest odblokowane, jeżeli przez 7 dni nie były używane.
Wraz z iOS 11.3 b2 pojawiła się druga beta tvOS 11.3.
Przypomnę, że więcej o innych ciekawych funkcjach zapowiedzianych dla systemów 11.3 możecie przeczytać: iOS 11.3 MAŁA ZMIANA, DUŻA AKTUALIZACJA! oraz AIRPLAY 2, CZYLI MUZYKA W WIELU POKOJACH I INNE SZTUCZKI 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy